Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Розвиваємо міжнародне співробітництво

1 березня 2021 року делегація Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка у складі ректора О.В. Нанки, проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковського та керівника навчального відділу по роботі з іноземними громадянами та особами без громадянства О.Р. Азізова відвідала з робочим візитом Газіантепський державний університет Турецької Республіки (GAUN), де провела низку зустрічей з керівництвом та співробітниками університету. Зокрема,  делегація ХНТУСГ відвідала три найстарші та найпотужніші факультети Газіантепського університету: переробки харчової продукції, механізації та електрифікації. Під час знайомства з цими факультетами було проведено низку зустрічей з деканами та співробітниками. Особливу увагу делегація звернула на матеріально-технічне забезпечення лабораторій.

Результатом робочого візиту  стало укладення договору про налагодження наукового та освітнього співробітництва між ХНТУСГ та GAUN, який підписали ректор ХНТУСГ О.В. Нанка та ректор GAUN Аріф Озайдін.

Цю подію  широко висвітлювали  засоби масової інформації Туреччини. Щодо про співробітництво між GAUN та ХНТУСГ професор Аріф Озайдін)  висловився так: «…Технічні знання та висококваліфіковані спеціалісти Університету Газіантепу збільшуються з кожним днем. Я вірю, що обсяг та якість цих складових збільшаться завдяки підписанню цього договору». У свою чергу професор О.В. Нанка зазначив у інтерв’ю турецькому виданню: «Мені дуже приємно, що ХНТУСГ є одним з найбільш підготовлених університетів для співпраці в галузі технічних наук в Туреччині. Я вірю, що поєднання потенціалів наших університетів, дасть  дуже гарні результати.»

Керівниками двох університетів  також було обговорено подальший розвиток відносин партнерства та академічної мобільності у сфері освіти за допомогою програми Еразмус+ та інших програм. Крім того, в рамках співпраці було досягнуто домовленості про організацію навчання за програмою «подвійних» дипломів.

ДОВІДКОВО:

Газіантеп – найбільше торгове та промислове місто на сході Туреччини, що є також містом-побратимом Харкова. Історія Газіантепського університету починається з 1973 року, коли було засновано інститут машинобудування. Вже у 1974 році тут було створено інженерний факультет, базою якого стала кафедра електротехніки та електроніки. Потім з`явилися кафедри харчових технологій та обладнання, кафедра будівництва та кафедра інженерної фізики.

27 червня 1987 року університет міста Газіантеп став незалежним державним університетом. Наразі університет має у своєму складі 20 факультетів, 3 вищі школи, консерваторію, 8 професійних коледжів вищої освіти, 3 відділення аспірантури. Кожного року він очолює списки ТОП-30 турецьких університетів та є постійним учасником міжнародних рейтингів серед найкращих ЗВО світу. Близько 30 000 студентів кожного року проходять підготовку для здобуття ступенів бакалавра, магістра, докторів філософії за 107 найрізноманітнішими спеціальностями.

Кадровий склад університету Газіантепу налічує близько 1400 викладачів вищої категорії. Науковці університету займаються розробкою комп’ютерів, балістичних комплексів, інерційного наведення  для оборонної діяльності тощо. На даний момент керівництво університету очолює ректор – професор Аріф Озайдін (Arif Ozaydin).

Навчальний відділ по роботі з іноземними громадянами

та особами без громадянства ХНТУСГ.