Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Прес-конференція представників ректорату

Сьогодні в Харківському прес-клубі відбулася прес-конференція представників ректорату Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, присвячена особливостям  цьогорічної вступної кампанії. У заході взяли участь – ректор ХНТУСГ О.В. Нанка, проректор з науково-педагогічної роботи С.О. Заїка, проректор з НПР та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковський а також відповідальний секретар приймальної комісії ХНТУСГ С.М. Скофенко.

Прес-конференція транслювалась в соціальних мережах, тому за нею могли спостерігати не лише харківські журналісти, а й кореспонденти районних та всеукраїнських видань, які надсилали свої запитання до представників університету. Звичайно ж, їх цікавили не лише особливості цьогорічної вступної кампанії (про неї детально розповів відповідальний секретар приймальної комісії ХНТУСГ С.М. Скофенко), а й ситуація, яка склалася навколо урядового рішення про створення Державного біотехнологічного університету, до якого планують приєднати 4 діючих харківських університети, зокрема й Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка.

З цього приводу ректор ХНТУСГ О.В. Нанка заявив, що керівництво і трудовий колектив університету не заперечують проти реформування університетів і укрупнення закладів вищої освіти. Це потрібно робити. Але така реформа має відбуватися прозоро і демократично, з урахування думки освітян та науковців, які працюють в університетах. В даному ж випадку про реформування своїх університетів більшість з них дізналися… з випусків новин. Навіть ректори 4-х ЗВО не знали, що готується таке розпорядження, і що воно буде винесене на засідання Кабінету Міністрів України. А питання про створення  Державного біотехнологічного університету взагалі ні з ким не обговорювалось і для освітянської громади, студентів та широкої громадськості таке рішення стало повною несподіванкою, – зазначив ректор.

Особливу стурбованість у представників Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка викликає той факт, що процес реформування університетів був ініційований напередодні вступної кампанії, яка фактично вже розпочалася. Багато майбутніх вступників, з якими працюють в  ХНТУСГ, зокрема, через університетський освітній центр та підготовчі курси, налаштовані вступати саме до Харківського національного технічного університету сільського господарства, який має високу репутацію серед інших закладів вищої освіти Слобожанського регіону. За рейтинговими показниками, які під час прес-конференції продемонстрував ректор  ХНТУСГ, на початку цього року він посідав 7 місце серед усіх закладів вищої освіти Харківської області.  А  що має Державний біотехнологійчний університет? І  де взагалі він знаходиться?

Відповідаючи на ці та інші запитання, представники ректорату зазначили, що університет продовжуватиме набір студентів за всіма освітньо-професійними програмами і наразі керівництво університету робить все можливе для того, щоб  інтереси студентів та майбутніх вступників а також співробітників  були максимально враховані. З цього приводу від імені трудового колективу університету вже направлене звернення Президенту України, Прем’єр-міністру та Міністру освіти і науки України. Керівництво університету також проводить активні консультації з представниками інших університетів, в т.ч. іноземних, з якими налагоджені ділові зв’язки.

До речі, як зазначив під час прес-конференції проректор з НПР та міжнародних зв’язків Ю.П. Вітковський, в Харківському національному технічному університеті сільського господарства навчається  багато іноземних студентів і контракти на їх підготовку були підписані саме з ХНТУСГ. Тому виникає багато запитань, яким чином в процесі реформування будуть враховані ці особливості та інтереси іноземних  студентів…

Одне слово, наразі урядове рішення про створення Державного біотехнологічного університету та  реформування 4-х харківських університетів викликає більше запитань, між відповідей. І, схоже, цих відповідей не знають навіть в Міністерстві освіти і науки України. Тому керівництво ХНТУСГ, як одного з провідних закладів вищої освіти Харківської області, взяло на себе місію щодо цивілізованого врегулювання цього питання і пошуку конструктивних рішень. Судячи із впевненості і позитивного настрою, який демонструє керівництво університету, такі рішення будуть знайдені. І, звичайно, вони відповідатимуть державним інтересам України та інтересам  університетської спільноти.

Повний відеозапис із прес-конференції представників ректорату ХНТУСГ можна переглянути на сторінці Харківського прес-клубу в мережі Фейсбук.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.