Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Правильні пріоритети

Добігає кінця перший етап вступної кампанії до закладів вищої освіти і незабаром вже можна буде підбивати попередні підсумки цієї кампанії. Відразу зазначимо, що цього року вона проходила в непростих умовах, насамперед, через суттєві зміни в умовах і правилах прийому до ЗВО, запровадження карантинних заходів і зміщення графіка вступної кампанії. Та, попри все, і Міністерство освіти та науки України, і більшість закладів вищої освіти зробили все можливе, щоб забезпечити громадянам України реалізацію їхнього права на здобуття вищої освіти.

Судячи з кількості електронних заяв, які вже надійшли до приймальних комісій ЗВО, багато громадян скористалися цим правом і можуть розраховувати на зарахування до того чи іншого вишу. Насамперед, це стосується осіб, які цього року вступали за державним замовленням на денну форму навчання за результатами співбесід та за квотою-2, а також — на основі результатів ЗНО та вступних іспитів (в т.ч. за квотою–1).

Принаймні, у приймальній комісії Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка вже оприлюднили список осіб, рекомендованих до зарахування за квотою-2 (це 6 осіб із тимчасово окупованих територій Криму і Донецької та Луганської областей), а до 27 серпня оприлюднять і списки осіб, які будуть рекомендовані до зарахування на перший курс денної форми навчання на основі результатів ЗНО та вступних іспитів.

Заступник відповідального секретаря приймальної комісії ХНТУСГ Андрій Міленін говорить, що цього року кількість заяв, поданих на вступ до університету, є значно більшою ніж була в минулому році (станом на 21.08.2020 надійшло понад 8300 заяв). І це говорить про те, що наш університет користується стабільним авторитетом серед вступників, які планують отримати якісну вищу освіту за обраними спеціальностями. Приємно і те, що багато з них у поданих заявах позначили ХНТУСГ першим або навіть єдиним пріоритетом, зробивши таким чином свій однозначний і свідомий вибір на його користь.

Наприклад, сьогодні у Приймальній комісії ХНТУСГ ми зустріли трьох випускників Циркунівського ліцею, які планують навчатися в університеті. Артем Кочеток і Даніїл Сапаленко хочуть освоїти спеціальність «Екологія», а Владислав Вороновський – «Галузеве машинобудування». Усі троє успішно здали ЗНО і мають досить високі шанси для вступу на бюджетну форму навчання. Наразі хлопці подали електронні заяви про вступ та інші документи і чекають остаточних результатів конкурсного відбору. Але, схоже, що свій вибір вони вже зробили і не збираються від нього відмовлятися. Тим більше, що мають гарного «куратора» в особі викладача нашого університету Олега Володимировича Блезнюка. Виявляється, Олег Володимирович також із Циркунів, у 2000 році з відзнакою закінчив наш університет, захистив кандидатську дисертацію і наразі працює тут доцентом на кафедрі надійності, міцності та технічного сервісу машин ім. В. Я. Аніловича. А з хлопцями познайомився під час відвідування Циркунівського ліцею, де проводив профорієнтаційну роботу. З тих пір і опікується ними, надаючи всебічну допомогу…

Гадаємо, що така співпраця між нашим університетом та загальноосвітніми закладами освіти триватиме й надалі, бо насправді профорієнтаційна робота серед молоді має важливе значення. І це не лише поширення рекламних буклетів та інформаційних матеріалів про університет, а й налагодження особистих контактів із майбутніми вступниками, а також із їхніми батьками та вчителями, наданням їм консультаційної та методичної допомоги тощо. Сьогодні ми бачимо, що така робота дає свої результати і незабаром вони будуть оприлюднені Приймальною комісією університету вже у конкретних показниках.

Насамкінець, нагадаємо, що прийом електронних заяв на вступ до університету триватиме до 18:00 22 серпня. Отож, Приймальна комісія ХНТУСГ працюватиме і в суботу та надаватиме необхідну допомогу всім бажаючим. Щоб вони також змогли розставити правильні пріоритети і стати студентами нашого університету.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.