Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Правильні пріоритети

Цього року поріг Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка вперше переступлять понад 900 першокурсників (майбутніх бакалаврів), які зараховані на денну форму навчання на умовах державного бюджету і контракту. Серед них найбільше студентів, які навчатимуться за спеціальністю Агроінженерія, Галузеве машинобудування, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, Харчові технології та інші.

Наприклад, Микита Іванов приїхав до  нашого університету аж із села Златоустівське Волноваського району Донецької області. Цього року йому пощастило вступити на спеціальність 275 Транспортні технології і хлопець  вже готується до посвяти у студенти. З гарним настроєм завітали до університету і Андрій Ольшевський та його мама, які мешкають у місті Коростень Житомирської області.  Вони розповіли, що цілеспрямовано вступали до Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка  відразу на дві спеціальності, а за результатами широкого конкурсу Андрій вступив на спеціальність Транспортні технології і навчатиметься за бюджетні кошти. Наразі хлопці і їхні мами  вирішують побутові питання, пов’язані з поселенням у студентський гуртожиток, і сподіваються, що реорганізація університету не вплине на якість навчального процесу…

«Цього року вступна кампанія для нашого університету була як ніколи успішною», – говорить відповідальний секретар Приймальної комісії ХНТУСГ Сергій Скофенко. – Загалом абітурієнтами було подано  понад 8200 заяв, що забезпечило реальну конкуренцію між вступниками. На деякі спеціальності (Право, Менеджмент, Агрономія, Комп’ютерна інженерія) конкурс серед вступників, що претендували на бюджетні місця, перевищував  170 балів. Відповідно право навчатися за кошти державного бюджету отримали ті вступники, які добре навчалися у середніх закладах освіти і добре склали ЗНО. «Приємно відзначити і те, зазначив Сергій Миколайович, що близько 70 відсотків цьогорічних вступників вступили до нашого університету за першим-другим пріоритетами. Це свідчить про високий авторитет і престижність університету, який, без перебільшення, є одним з кращих аграрних закладів вищої освіти».

У свою чергу Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що станом на 16.08.2021 для здобуття ступеня бакалавра (магістра) на основі повної загальної середньої освіти на бюджет було зараховано 59 тис. 535 осіб, на контракт – 71 тис. 509 осіб. Цьогоріч 77,2% вступників отримали рекомендації на місця державного (регіонального) замовлення за 1-м та 2-м пріоритетами, тобто мали змогу вступити до найбільш омріяних ЗВО. Свій намір навчатися на бюджеті підтвердило 88,9% вступників.

Для здобуття освітнього ступеня магістра на основі ступеня вищої освіти зареєстровано 166 тис. 778 е-заяв та 12 тис. 217 паперових заяв.

Загалом, станом на 16 серпня 2021 року було зараховано на бюджет 33 тис. 549 вступників і на контракт – 20 тис. 289.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.