Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Практика студентів триває (Фоторепортаж)

Вчора, 17.08.2021, ми були присутні на підведенні підсумків роботи механізованих загонів по збиранню ранніх зернових Золочівщини-2021. Постійними учасниками такого заходу протягом останніх 15 років є студенти ХНТУСГ, які проходять виробничу практику в господарстві «Альфа» – одному з найкращих  у області. В цьому році  студенти 3 та 4 курсів ННІ МСМ безпосередньо працювали помічниками комбайнерів потужних зернозбиральних комбайнів, таких як «Тукано 580» та «Lexsion 670». На полях ФГ працювали 10 зернозбиральних екіпажів, у складі яких 9 студентів ХНТУСГ. Вже намолотили 26,7 тисяч тон ранніх зернових. Середня урожайність по господарству ранніх зернових культур складає близько 46,8 ц/га. За підсумками роботи були нагороджені студенти нашого університету: 1 місце – Сергій Сегеда та помічник комбайнера студент 3 курсу ННІ МСМ Владислав Свирида, комбайн «Тукано 580», який зібрав урожай з 821 га (горох, озима пшениця) і намолотив 4236,3тон,
2 місце – в господарстві і по району в цілому зайняв студентський екіпаж в складі Івана Яценко (комбайнер) і Максима Германа (помічник) – випускники Липковатівського колежду, а нині студенти 4 курсу ННІ МСМ. Голова сільгоспвиробників Золочивщини Цилюрік А. В. підкреслив: “Цей екіпаж є наймолодшим серед всіх комбайнерів і їх помічників в районі. Наразі студенти виконують роботи по підготовці грунту під посів озимих сільськогосподарських культур.”

За неповний місяць практики студентами крім збиральних робіт виконано оранку грунту (504 га) та дискування (175 га). Ця робота продовжуеться, а також ведется переобладнання комбайнів для збирання пізніх культур (соняшник і кукурудза).

Багато років  возить студентів на практику до господарства доцент кафедри Агротехнологій та екології, заслужений працівник сільського господарства  України Анатолій Петрович Горбаньов, що сам починав свій трудовий шлях інженера саме тут. З повним знанням справи він говорить: «Передова техніка, новітні технології, ефективне керівництво. Тут є чому повчитися. Кращі з тих, хто отримав путівку в професію через практику в господарстві «Альфа», сьогодні очолюють  фірми, господарства, інженерні служби. Нинішня зміна майбутніх фахівців і керівників виявилася не гіршою за попередні. Студентам подобаються умови проживання, харчування, а також колектив механізаторів, які з задоволенням допомогають нашим студентам оволодіти дійсно інженерною спеціальністю.»

Більше фото у МЕДІАГАЛЕРЕЇ.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.