Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Перспективні напрямки наукових досліджень

Міністерство освіти і науки України оприлюднило аналітичну довідку про  наукові та технологічні напрями досліджень у сферах сільського господарства, енергетики та транспорту, які на сьогодні  є найперспективнішими у світі. Вони підготовлені з використанням інструментів двох міжнародних платформ: 1) Web of Science Core Collection; 2) Патентне дослідження на платформі Derwent Innovation. Наразі аналіз проведено за трьома сферами, що відповідають Цілям сталого розвитку:

  1. «Подолання голоду, розвиток сільського господарства» (запискапрезентація);
  2. «Забезпечення доступу до недорогих, надійних, стійких і сучасних джерел енергії для всіх» (запискапрезентація);
  3. «Створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохоплюючій і сталій індустріалізації та інноваціям» (запискапрезентація 1презентація).

У майбутньому на сайті МОН також буде розміщено дослідження щодо інших сфер.

“Ця аналітика буде корисною нашим вченим та інноваторам, щоб вони могли порівняти, наскільки українські дослідження та розробки відповідають світовим трендам, і, можливо, скоригувати напрями своєї діяльності. Крім того, зараз у МОН триває підготовка нових пріоритетів розвитку наукової та інноваційної діяльності України – до 2030 року. Вони базуватимуться саме на Цілях сталого розвитку, і зазначені дослідження також будуть використані в цій роботі”, – повідомила заступниця генерального директора директорату науки та інновацій Дар’я Чайка.

Джерело: сайт МОН України. 

Перспективні напрямки наукових дослідженьПерспективні напрямки наукових досліджень