Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Пам’ятаймо про трагедію Бабиного Яру

29 вересня в Україні, як і в усьому світі, вшановували пам’ять про жертв Бабиного Яру. До цієї сумної події викладачі Кафедри ЮНЕСКО та соціального захисту ДБТУ підготували і провели низку заходів, до яких були залучені студенти та викладачі. Зокрема із студентами факультету управління торговельно-підприємницькою та митною діяльністю викладачами кафедри ЮНЕСКО та соціального захисту А.С. Міносяном, О.М. Варипаєвим та Н.А. Лемешевою було проведене засідання політклубу,  на якому учасники обговорили причини і наслідки трагедії Бабиного Яру, дізналися про механізми дії голокосту та принципи функціонування тоталітарного суспільства. В результаті обговорення учасники політклубу дійшли висновку, що будь-який розподіл людства за расами, національною чи гендерною ідентичністю може призвести до трагічних наслідків, усі процеси в суспільстві мають відбуватися в рамках демократичних та правових норм.

Доцент кафедри Т.М. Приходько також провела для студентів 1 курсу факультету ветеринарної медицини  відкриту лекцію на тему «До 80-роковин Бабиного Яру. Уроки пам’яті», а доцентом О.В. Борюшкіна провела бесіду про трагічні події у Бабиному Яру зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня спеціальності 054 «Соціологія».

Цій події також були присвячені заходи Наукової бібліотеки:  книжкова виставка «Бабин Яр: пам’ять   на тлі історії» та віртуальна виставка «Трагедія Бабиного Яру: біль і пам’ять», що була розміщена сайті НБ ДБТУ.

Бабин Яр у Києві – це складний історичний символ. Упродовж століть це місце було багатонаціональним і багатоконфесійним некрополем. До світової історії Бабин Яр увійшов восени 1941 року, коли упродовж двох днів тут було вбито майже 34 тисячі київських євреїв – лише через те, що нацистська Німеччина прагнула знищити євреїв у всьому світі. Тому Бабин Яр став одним із символів Голокосту. Під час війни в цьому місці вбивали та ховали не лише євреїв. Серед загиблих були також роми, пацієнти психіатричної лікарні, діячі українського націоналістичного руху, радянські військовополонені, підпільники, цивільні заручники та засуджені окупаційною владою на смерть. За оцінками істориків, кількість жертв Бабиного Яру сягає щонайменше 100 тисяч людей, більшість з яких (понад дві третини) були євреями.

 

Тамара Приходько, доцент кафедри ЮНЕСКО та соціального захисту.