Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Пам’ятаймо про подвиг чорнобильців!

Сьогодні Україна  вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ сторіччя. Але завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

До ліквідації наслідків аварії було залучено тисячі фахівців різних професій: інженерів, будівельників, шахтарів, енергетиків, водіїв, військових, лікарів…  Багато з них добровільно пішли на боротьбу з невидимим ворогом і з честю виконали свій професійний та громадянський обов’язок.  За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Серед тих, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії був і тодішній асистент кафедри організації економіки сільського господарства Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства Микола Прокопович Артьомов. 

Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та самовідданості. Тож у День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС низько схиляємо голови перед їхнім подвигом і висловлюємо слова щирої подяки за їхній внесок  у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.