Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Олімпіада вступників в ХНТУСГ (фоторепортаж)

Сьогодні в Харківському національному технічному університеті сільського господарства  імені П. Василенка  пройшов перший тур Всеукраїнської університетської олімпіади вступників, в якій взяло участь 123 особи. В кількох аудиторіях діти складали тестові завдання з української мови, з української мови та літератури, а також з математики. Звичайно, всі заходи проходили  з дотриманням маскового режиму та інших санітарно-гігієнічних рекомендацій, запроваджених на час карантину. Для цього в університеті були створені всі умови.

Такі олімпіади в ХНТУСГ вже проводять не перший рік і вони користуються певним успіхом у майбутнім вступників, адже допомагають їм «підтягнути» свої знання з тих чи інших предметів, подолати психологічний бар’єр перед ЗНО, а також ближче познайомитися з університетом, його викладачами і представниками ректорату.

От і сьогодні  для участі в олімпіаді прибули вступники та їхні батьки як з Харкова, так і з районів Харківської області та навіть із сусідніх областей. Наприклад, Кирило Марков з батьками приїхав до Харкова аж із Первомайського. Його мама розповіла, що хлопець з дитинства захоплюється туризмом, тому вже твердо вирішив, що після закінчення школи вибере спеціальність, пов’язану з туристичною галуззю. А ХНТУСГ вибрали тому, що двадцять років тому цей заклад закінчив його батько (вчився на факультеті механізації), і зараз на   кафедрі ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін тут  готують фахівців за спеціальністю  242 «Туризм».  

Ще один учасник олімпіади – Денис Воробйов також  приїхав до ХНТУСГ зі своїми батьками.  Родина мешкає в селищі Черкаська Лозова Дергачівського району і вже добре знайома з нашим університетом: тут навчається їхній старший син Дмитро. Але якщо Дмитро навчається на електромеханіка, то Денис хоче освоювати комп’ютерно-інтегровані технології. Прекрасних фахівців за цими спеціальностями готують в навчально-науковому інституті енергетики та комп’ютерних технологій. Отож, якщо Денису вдасться влітку успішно скласти ЗНО і пройти конкурсний відбір до нашого університету, то обидва брати навчатимуться в одних стінах, а потім, можливо, заберуть до себе і найменшого брата Єгора, який наразі навчається в 10 класі.

До речі, спілкуючись перед початком олімпіади з майбутніми вступниками та їхніми батьками ми помітили, що багато з них уже знають про наш університету з розповідей своїх рідних чи знайомих, які колись навчалися або зараз навчаються в університеті. І їхні рекомендації для майбутніх вступників часто  мають вирішальну роль.  Велике значення має і профорієнтаційна робота, яку проводять викладачі університету в навчальних закладах Харкова та Харківської області.  Приміром, Арсен Суренович Мартиросян, якого ми зустріли у стінах університету, розповів, що  ХНТУСГ йому порекомендувала завідувачка кафедри агрологістики і управління ланцюгами постачань Тетяна Федорівна Ларіна. Тому сьогодні з мамою він привів на олімпіаду двох своїх доньок-близнючок і хоче, щоб вони стали студентками нашого ЗВО. Дівчата ще не визначились із майбутньою спеціальністю, але кажуть, що  університетська атмосфера їм дуже сподобалася. Та й завдання, які їм довелося виконувати під час олімпіади, були не дуже складними…

Університетська олімпіада завершилась, а її результати стануть відомі приблизно за тиждень. Але незалежно від результатів, і діти, і батьки, які сьогодні відвідали Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка, залишились задоволені спілкуванням та новими знайомствами.  Поки діти виконували завдання олімпіади, в актовій залі університету їхні батьки і вчителі мали можливість поспілкуватися з ректором університету і головою Приймальної комісії Олександром Володимировичем Нанкою, з директорами навчально-наукових інститутів та співробітниками Приймальної комісії. Користуючись нагодою, всі вони привітали присутніх жінок і дівчат з початком весни та святом 8 Березня. А потім вже було ділове спілкування.  Мабуть, найбільше запитань під час цього спілкування у присутніх було до відповідального секретаря Приймальної комісії Сергія Миколайовича Скофенка, який давав вичерпні відповіді, розповідав батькам про особливості цьогорічної вступної кампанії та специфіку підготовки фахівців у ХНТУСГ за різними спеціальностями. Після  закінчення всіх заходів С.М.  Скофенко дав коментар, в якому поділився своїми враженнями від університетської олімпіади вступників.

 Віктор Козоріз, Кирило Коробов (фото),

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.