Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Нові можливості для агробізнесу

Учора, 8 жовтня,  на засіданні  Європарламенту його депутати проголосували у першому читанні за рішення, яке дозволить Україні експортувати насіння до Євросоюзу. Про це на сторінці у Facebook проінформував президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса. За його словами, плюс для українського агросектору в тому, що «відкривається можливість повноцінного експорту до країн ЄС насіння, вирощеного в Україні. Насіння — це продукт із високою доданою вартістю, який при цьому в рази вигідніше експортувати (ціна в 2-10 разів вища). Визнання підтвердить високу якість і відповідність українського насіння, мабуть, одним із найжорсткіших вимог сертифікації у світі».

Окрім цього, зазначає Алекс Ліссітса, рішення може спровокувати не лише нову хвилю інвестування в насіннєвий бізнес з боку міжнародних компаній, а й залучення внутрішнього капіталу та фінансів українських агровиробників у сферу насінництва.

При цьому президент УКАБ закликав «Європарламент якнайшвидше перейти до розгляду питання у другому читанні та нарешті вирішити його, адже воно майже десятиліття знаходиться на порядку денному роботи України та ЄС».

За рішення про визнання еквівалентності насіння в Україні проголосував 491 депутат, 159 – були проти, ще 47 – утрималися. Для набуття чинності визнання еквівалентності українського насіння ще має підтримати Рада ЄС.

За матеріалами AgroPortal