Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ЛЮДИ І ДОЛІ. До 90-річчя ХНТУСГ

У ці дні, коли наш університет відзначає  своє 90-річчя, на його адресу надходить багато вітань від колишніх випускників та співробітників, які з великою теплотою згадають  про роки навчання або роботи в університеті. Таке вітання надійшло  й від Івана Ілліча Горбенка, кандидата технічних наук, академіка Академії інженерних наук України, відомого винахідника і раціоналізатора, чиї роботи відомі далеко за межами України. Достатньо сказати, що І.І. Горбенко має  16 авторських свідоцтв і патентів на винаходи та корисні моделі й понад 40  наукових праць, опублікованих в технічних виданнях.

А свій шлях у велику науку  Іван Ілліч розпочинав у Харківському інституті механізації та електрифікації сільського господарства (ХІМЕСГ), який він закінчив з відзнакою у 1962 році. Після цього майже  півстоліття працював  на Оріхівському  заводі сільськогосподарського машинобудування, в  тому числі  інженером-конструктором, начальником конструкторського бюро, старшим майстром зварювально-складального цеху, начальником пресового цеху, заступником головного технолога, головним технологом, начальником технічного відділу. Останні 15 років І.І. Горбенко працював головним інженером заводу «Орсільмаш», який спеціалізувався на випуску обладнання для тваринницьких ферм (підвісних доріжок, кормороздатчиків, кормозапарників тощо).

Іван Ілліч Горбенко зробив значний внесок у розвиток вітчизняного сільськогосподарського машинобудування, про що свідчать його заслужені нагороди і відзнаки. Зокрема, він нагороджений медалями  «За трудовое отличие», «За доблесний труд», «Ветеран праці». Крім того, як учасник Другої світової війни, нагороджений медаллю «Захисник Вітчизни» і «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.».

Щиро дякуємо Івану Іллічу за те, що своїми досягненнями і  авторитетом примножує славу нашого університету. А ще бажаємо йому міцного здоров’я, домашнього затишку і довгих років життя.

Віктор Козоріз, провідний редактор відділу медіакомунікацій ХНТУСГ.