Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ПРОЙШЛИ КОЗАЦЬКІ ЧИТАННЯ

9 жовтня ц.р. студенти Харківського фахового коледжу харчової промисловості Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Каськова Катерина, Адамян Анаїт та Стельник Вадим взяли участь у щорічній науковій конференції студентів закладів вищої освіти та учнів загальноосвітніх шкіл «Козацькі читання». Конференція проходила  на історичному факультеті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди і була  присвячена Дню Захисника України та Дню Українського козацтва.

Під час роботи конференції працювало 5 наукових секцій: «Історія Запорозької Січі», «Історія Українського козацтва в особах», «Козацька символіка», «Актуальні проблеми дослідження історії України та всесвітньої історії», «Історія повсякденного життя українського козацтва». Каськова Катерина та Адамян Анаїт виступили з доповіддю «Домашнє життя запорізьких козаків у Січі» на секції «Історія повсякденного життя українського козацтва», а Стельник Вадим презентував свою доповідь «Останній гетьманат» на секції «Історія Українського козацтва в особах».


Цікаві та інформативні виступи студентів коледжу були підготовлені під науковим керівництвом заступника директора коледжу з навчальної роботи, викладача історії Ольги Михайлівни Бондаренко.


Козацтво зіграло особливу роль в українській історії. Важливим досвід козаччини є й з погляду на утвердження української культури та духовності. Вивчення цього періоду української історії дослідниками-науковцями, студентами та учнями є важливим не тільки для відновлення історичної пам’яті народу, але й для утвердження української національної ідентичності, що є важливою проблемою для сучасного українського суспільства.

Через погіршення епідеміологічної ситуації в Україні конференція проходила в онлайн режимі на платформі Google Meet. Проте, це не стало перешкодою для цікавого і плідного спілкування учасників конференції. 

Оксана Фоменко,

завідувачка бібліотекою Харківського фахового коледжу харчової промисловості ХНТУСГ.