Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Короновірус для науковців не перешкода

Науковці кафедри кібернетики під керівництвом професора Юрія Євгеновича Мегеля тривалий час співпрацюють з науковцями кафедри комп’ютерних інтегрованих технологій і систем ХНУРЕ.

Ось і цього року ними були завершені експерименти на фермі великої рогатої худоби, які передбачали перевірку теоретичних досліджень щодо вирішення проблеми оцінки параметрів тварини в реальному часі, наприклад, живої маси корови.

Запропоновано згортковий нейромережний метод для розпізнавання тварин та ідентифікації  породи в поєднанні з підходом епіполярної геометрії для вимірювання розміру об’єкта і його ідентифікації. Інформація про розмір тварин і її породи далі використовується для оцінки LW за допомогою багатошарової прогностичної моделі на основі персептрона.

Даний підхід може бути застосований для заміни традиційних методів прямого спостереження і вимірювання. Запропонована система дозволяє її використання в управлінні сучасним фермерським господарством.

Точність і працездатність запропонованого способу була перевірена за участю головного зоотехніка ОО «Батьківщина» Богодухівського району, яка підтвердила його високу ефективність.

Даний метод наукових досліджень описаний у книзі, яка нещодавно вийшла в Національному університеті “Запорізька політехніка”.

Короновірус для науковців не перешкодаКороновірус для науковців не перешкода