В сучасних умовах швидкісного розвитку світу стрімко змінюються вимоги до особистості та майбутнього успішного професіонала. Це викликає необхідність трансформації освіти відповідно до ключових трендів сучасності. Сьогодні особливий час для неформальної освіти. Виникають нові напрями, освіта трансформується в культуру та перетворюється на стиль життя. Неформальна освіта створює нові сенси та продукти, стає креативною індустрією прямо зараз. 8 грудня в UNIT CITY відбувся безпрецедентний захід – Kharkiv EDU Forum – форум навиків XXI століття. Його учасником стала і доцент кафедри агротехнологій та екології ННІ МСМ, к.с.-г.н. Панкова О.В.
На початку події була представлена презентація дослідження команди кластера неформальної освіти «Портрет сучасних харків’ян» та «Навички 21 століття». Провідні спікери представили свої бачення щодо формування у сучасних студентів та школярів soft skills, hard skills. Поговорили про проблеми Z-покоління, діджиталізацію, про традиційну формальну освіту та її проблеми, інформальну, та неформальну яка стає все більш актуальну та набирає обертів. Відбулась дискусія які компетентності найбільш необхідні для сучасного випускника. Проф. ХГУ «НУА» підкреслила, що студенти – це люди, що мають потужний діяльний потенціал. Але сьогодні основний пріоритет студентів в освіті це отримати диплом, у той час коли роботодавці все менше уваги приділяють оцінкам та диплому.
Далі учасників розділили на 3 панелі:
✅Молодь та підлітки, для яких ми підготували мотиваційний виступ наших спікерів про яких ви дізнаєтеся вже незабаром;
✅Вчителі та батьки, серед яких буде проведена дискусійна панель «Будуємо особистість 21 століття»;
✅Тренінг-інтенсив для представників бізнесу і неформальної освіти.
Світ змінюється кожного дня, вимагаючи від нас усе нових знань та навичок. Чи є онлайн-простір сучасним осередком неформальної освіти? Чи ефективною є освіта онлайн? Про це на дискусійній панелі для вчителів та батьків розказали: Цукор Любов – головна редакторка освітнього проекту «На урок» та Шелкунова Зоя – ефективний учитель Народної української академії, кандидат педагогічних наук, авторка книжок для учнів, вчителів та батьків. Зараз світ переживає другий переворот після заснування книго друкарства – новий виток – діджиталізація. Коли інформація необмежена і доступна одним з необхідних навичок що важливо розвити у особистості – це метапізнання, тобто знання про знання.
Євгенія Чистікова – педагог-психолог у Школі акторської майстерності «ТЕСТО kids» та Олексій Гагарінов – керівник консалтингової компанії FSS, спеціаліст у сисиематизації бізнесу – розповіли про стратегічне мислення та добре розвинутий емоційний інтелект як головні навички людини XXI століття. В час четвертої індустріальної революції, діджиталізації та нечеловекомірності світу, коли більшість професій у найближчому майбутньому зникне – 70% населення планети не встигають за змінами, наслідком чого є те, що депресія стала топ хвороб 2020 року. Шляхом вирішення цієї проблеми є розвиток системного мислення. На рівні з розвитком та підвищенням IQ необхідним для сучасної людини є розвиток та підвищення EQ – емоційного інтелекту, дієві методики чого були розкриті спікером.
XXI століття – пора технологій і прогресу. Людина сучасності повинна вміти критично мислити, швидко сприймати та запам‘ятовувати інформацію. Про це на дискусійній панелі форуму для вчителів та батьків розказала очільниця відділу реклами та брендингу Центру Зв‘язків з громадськістю ХНУ ім. Каразіна, керівник чисельних освітніх та медіа проектів – Ольга Гужва та Жанная Тарасова – методист із підготовки інструкторів із швидкочитання, експерт із розвитку пам‘яті та ментальної арифметики. Спікери розповіли про медіаграмотність та методики швидкісного запам’ятовування.
Хочеться подякувати організаторам проекту, який є нагальним у сучасних умовах швидкого розвитку світу, що викликає необхідність трансформації освіти.