Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

КАРАНТИН З КОРИСТЮ: ЩЕ БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ

Активний розвиток економіки держави призводить до необхідності готувати фахівців, які не тільки в теорії, а й на практиці розбираються в своїй роботі.

Необхідно відмітити, що запровадження обмежень у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, не є перепоною для здобувачів освіти та співробітників Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Воно і не дивно, оскільки будь-яка криза вимагає не тільки необхідних, а й зайвих знань, тому що сьогодні може знадобитися одне, а завтра – інше. Цим обґрунтовується збільшення популярності дуальної освіти, яка повинна бути надмірною та виходити за межі вузької спеціалізації.

Окрім того, наявність карантину не забезпечує постійної роботи машин та агрегатів сільськогосподарського виробництва. Вони не перестають зношуватися, руйнуватися та потребувати вчасної діагностики технічного стану, вибору раціональних режимів експлуатації та якісного обслуговування.

Флагманом Університету, з вирішення даних питань, є Навчально-науковий інститут технічного сервісу, а передовою кафедрою, яка займається питаннями технічної експлуатації, діагностики та обслуговування машин і обладнання є кафедра надійності, міцності, будівництва та технічного сервісу машин імені В.Я. Аніловича

Саме тому, дотримуючись обмежень з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, постійно проходять тренінги з діагностики та обслуговування сільськогосподарських машин компанії LEMKEN, що спеціалізується на професійному рослинництві та, як виробник сільськогосподарської техніки для обробітку, посіву і захисту рослин, забезпечує більш ніж 1000 робочих місць по всьому світу.

На основі договору про співпрацю між Університетом, навчально-науковим інститутом технічного сервісу, кафедрою надійності, міцності, будівництва та технічного сервісу машин імені В.Я. Аніловича та компанією LEMKEN, тренінги для професорсько-викладацького складу кафедри та здобувачів освіти ННІ ТС проводяться висококваліфікованими фахівцями відділу технічного обслуговування, які, посилаючись на новітні розробки, надають інформацію про первинне введення в експлуатацію, а також про проведення професійного технічного обслуговування, діагностування і ремонту сучасної техніки їх компанії.

За існуючою домовленістю, перспективним розширенням даного співробітництва є утворення на базі кафедри надійності, міцності, будівництва та технічного сервісу машин імені В.Я. Аніловича ННІ ТС виставкового центру компанії LEMKEN, який стане платформою для навчання висококваліфікованих спеціалістів, а також для підвищення кваліфікації аграріїв України з питань експлуатації, діагностики та обслуговування техніки і обладнання.