Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Науково-практичні семінари “Оптимальні техніко-технологічні рішення в рослинництві”

На базі навчального центру ХНТУСГ 20 вересня 2018 року за активної участі Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації було проведено науково-практичний семінар для інженерів господарств та фермерів з ефективної експлуатації сучасної сільськогосподарської техніки в умовах Східного регіону України «Оптимальні техніко-технологічні рішення в рослинництві» з демо-показами техніки. Семінар було проведено з метою надання сучасних знань і вмінь для студентів аграрно-технічного та екологічного профілю. Модератором заходу виступив директор Навчально-наукового інституту механотроніки та систем менеджменту Власовець Віталій Михайлович, який привітав учасників та відмітив, що свято завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових подій та нових зустрічей, а сьогоднішній семінар є проектом поєднання теорії і практики. Відкрили семінар ректор ХНТУСГ Нанка Олександр Володимирович та заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління виробництва сільськогосподарської продукції Панфілов Костянтин Віталійович. Він зазначив, що з підвищенням ефективності експлуатації техніки та впровадженням сучасних агротехнологій можливо збільшити урожайність зернових в три рази.

Перед учасниками семінару виступили директор ТОВ «Агрістар» Олег Олексійович Слободяник та директор департаменту продажу техніки Фрол Валентинович Кляуз. Вони поділились планами на майбутнє компанії та агробізнесу в цілому.

Директор Харківського відділення Українського фонду підтримки фермерських господарств Святченко Максим Юрійович ознайомив учасників з державними програмами підтримки при закупівлі сучасної сільськогосподарської техніки. Завідувач кафедри тракторів і автомобілів Лебедєв Анатолій Тихонович відзначив важливість створення нових спеціалізованих навчальних аудиторій для підвищення рівня підготовки студентів, ознайомлення їх з сучасною сільськогосподарською технікою та проведення науково-дослідних робіт. Депутат Гацько Анатолій Федорович розповів про необхідність державної підтримки агробізнесу при закупівлі сучасної техніки.

Після офіційного відкриття першого спікера семінару представив заступник директора ННІ МСМ Шуляк Михайло Леонідович. Проректор з наукової роботи Мельник Віктор Іванович виступив з доповіддю “Оцінка ефективності комплектування і вибору режиму роботи агрегату за критеріями продуктивності та питомої витрати палива на прикладі орного агрегату з змінною шириною захвату”, яка була завершена демо-показом роботи трактора з максимальною шириною захвату при меншій швидкості обробітку.

Далі семінар було продовжено майстер-класом “Вплив експлуатаційних факторів на ефективність використання тракторів John Deere”. Представниками ТОВ «Агрістар» Юзюк Павлом Валерійовичем та Федишиним Олександром Михайловичем були розглянуті наступні питання: оптимізація режимів роботи тракторів серії  John Deere 8R та моделей 6 серії, особливості моделей, інтегровані рішення систем точного землеробства, John Deere Generation 4 CommandCenter, шини з низьким тиском та значною площею контакту, технологічна наладка та якість обробітку при використанні дискових культиваторів, особливості та переваги використання плугів з інноваційною конструкцією та опції робочих органів. Під час майстер-класу відбувся демо-показ переналагоджування плугів при зміні ширини захвату.

Блик Олександр Сергійович – представник ТОВ «Агрістар» провів наступні майстер-класи. На другому “Вплив експлуатаційних факторів на ефективність висіву сівалок” було розглянуто оптимізацію режимів роботи сівалок, забезпечення точного висіву в важких умовах, особливості посіву по мінімальній технології або в стерню для створення ідеальних умов проростання насіння, використання систем точного землеробства, управління процесами в полі та доглядом за культурами. Завершився майстер-клас демо-показом роботи сівалки з контролем глибини висіву.

На третьому майстер-класі було розглянуто “Вплив експлуатаційних факторів на ефективність обприскування при високих швидкостях – до 40 км/год”, а саме оптимізацію режимів роботи обприскувачів, управління новими системами подачі робочого розчину та керування штангою відповідно до умов експлуатації, CommandView™ II PLUS Cab та системи BoomTrac, Section Control. Відбулися демо-покази роботи самохідного оприскувача John Deere 4730 та трактора з мінімальною шириною захвату при високій швидкості обробітку.

Наступний майстер-клас “Ефективне використання тракторів малої потужності CASE IH” провів Антонов Сергій Олександрович – представник ТОВ «Укрфармінг».
Завідувач кафедри механотроніки та деталей машин ХНТУСГ Антощенков Роман Вікторович завершив семінар інформацією про випробування та результати тягових характеристик тракторів.