На базі навчального центру ХНТУСГ 20 вересня 2018 року за активної участі Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації було проведено науково-практичний семінар для інженерів господарств та фермерів з ефективної експлуатації сучасної сільськогосподарської техніки в умовах Східного регіону України «Оптимальні техніко-технологічні рішення в рослинництві» з демо-показами техніки. Семінар було проведено з метою надання сучасних знань і вмінь для студентів аграрно-технічного та екологічного профілю. Модератором заходу виступив директор Навчально-наукового інституту механотроніки та систем менеджменту Власовець Віталій Михайлович, який привітав учасників та відмітив, що свято завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових подій та нових зустрічей, а сьогоднішній семінар є проектом поєднання теорії і практики. Відкрили семінар ректор ХНТУСГ Нанка Олександр Володимирович та заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації – начальник управління виробництва сільськогосподарської продукції Панфілов Костянтин Віталійович. Він зазначив, що з підвищенням ефективності експлуатації техніки та впровадженням сучасних агротехнологій можливо збільшити урожайність зернових в три рази.
Перед учасниками семінару виступили директор ТОВ «Агрістар» Олег Олексійович Слободяник та директор департаменту продажу техніки Фрол Валентинович Кляуз. Вони поділились планами на майбутнє компанії та агробізнесу в цілому.
Після офіційного відкриття першого спікера семінару представив заступник директора ННІ МСМ Шуляк Михайло Леонідович. Проректор з наукової роботи Мельник Віктор Іванович виступив з доповіддю “Оцінка ефективності комплектування і вибору режиму роботи агрегату за критеріями продуктивності та питомої витрати палива на прикладі орного агрегату з змінною шириною захвату”, яка була завершена демо-показом роботи трактора з максимальною шириною захвату при меншій швидкості обробітку.
Далі семінар було продовжено майстер-класом “Вплив експлуатаційних факторів на ефективність використання тракторів John Deere”. Представниками ТОВ «Агрістар» Юзюк Павлом Валерійовичем та Федишиним Олександром Михайловичем були розглянуті наступні питання: оптимізація режимів роботи тракторів серії John Deere 8R та моделей 6 серії, особливості моделей, інтегровані рішення систем точного землеробства, John Deere Generation 4 CommandCenter, шини з низьким тиском та значною площею контакту, технологічна наладка та якість обробітку при використанні дискових культиваторів, особливості та переваги використання плугів з інноваційною конструкцією та опції робочих органів. Під час майстер-класу відбувся демо-показ переналагоджування плугів при зміні ширини захвату.
Блик Олександр Сергійович – представник ТОВ «Агрістар» провів наступні майстер-класи. На другому “Вплив експлуатаційних факторів на ефективність висіву сівалок” було розглянуто оптимізацію режимів роботи сівалок, забезпечення точного висіву в важких умовах, особливості посіву по мінімальній технології або в стерню для створення ідеальних умов проростання насіння, використання систем точного землеробства, управління процесами в полі та доглядом за культурами. Завершився майстер-клас демо-показом роботи сівалки з контролем глибини висіву.
На третьому майстер-класі було розглянуто “Вплив експлуатаційних факторів на ефективність обприскування при високих швидкостях – до 40 км/год”, а саме оптимізацію режимів роботи обприскувачів, управління новими системами подачі робочого розчину та керування штангою відповідно до умов експлуатації, CommandView™ II PLUS Cab та системи BoomTrac, Section Control. Відбулися демо-покази роботи самохідного оприскувача John Deere 4730 та трактора з мінімальною шириною захвату при високій швидкості обробітку.