Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Основні положення

Основні положення

Одними з факторів, що впливають на сучасне працевлаштування студентів є досвід та наявність контактів з професійним середовищем, наявність практичних навичок та робітничих професій. Галузеві стандарти освіти, освітньо-професійні та освітньо-наукові програми передбачають надання фундаментальних та спеціальних умінь й знань щодо узагальнення об’єкта діяльності. Так одним з найважливіших є предметно-практичні уміння – виконання дій щодо переміщення об’єктів у просторі, зміни їх форми тощо. Головну роль у регулюванні предметно-практичних дій виконують перспективні образи, що відображають просторові, фізичні та інші властивості предметів і забезпечують керування робочими рухами відповідно до властивостей об’єкта та завдань діяльності.

Одними з виробничих функцій бакалавра є організаційна та технічна, які включають в себе низку типових завдань діяльності до яких входять:

  • розробка планів використання машин та обладнання (уміння розробляти та коригувати плани-графіки використання машин та обладнання, визначати потребу в машинах і т.і.);
  • технологічне налагоджування МТА (технологічне налагоджування МТА, визначення технічного стану МТА, контроль якості роботи та безпосереднє налагоджування МТА і т.і.).
  • проведення навчальних та виробничих практик також передбачають отримання умінь та навичок щодо керування та налагоджування с.г. техніки.

Відповідно до освітньо-професійної програми підготовки студенти мають вивчати такі дисципліни як трактори та автомобілі, сільськогосподарські машини, експлуатація машин та обладнання.

Основні положення

Саме перевірка наявності у студентів наведених вище знань та умінь лягло у основу проведення конкурсів у рамках свята «День механіка».

За результатами конкурсів студентів нагороджують дипломами та призами.

Такий підхід дозволяє: стимулювати самовдосконалення студентів; виявляти талановитих студентів та корегувати їх подальше навчання (практика на виробництві); формувати молодих науковців; підвищувати інтерес до поглибленого вивчення фахових дисциплін; знайомитися з досягненнями сучасної науки, техніки та новітніх технологій; популяризувати серед молоді робітничу професію та ін.

Свято організується Дирекцією навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту ХНТУСГ імені Петра Василенка та проводиться в навчально-виробничому центрі університету. Навчально-виробничий центр знаходиться на відстані 15 км від м. Харкова та має у структурі навчальний центр та навчально-дослідне поле «Центральне» загальною площею 280 га.

Навчальний центр має:

  • навчальні та науково-дослідні лабораторії, бокси для ремонту та зберігання техніки загальною площею 650 м2;
  • спеціалізовані лабораторії кафедр тракторів і автомобілів, сільськогосподарських машин, оптимізації технологічних систем імені Т.П. Євсюкова, агротехнологій та екології;
  • 16 тракторів різних модифікацій та 3 комбайни;
  • значна кількість начіпних та причіпних знарядь (плуги, культиватори, сівалки, саджалки, фрези, борони, катки, оприскувачі та інші);
  • 20 зерноочисних та калібрувальних машин;
  • навчальний полігон для підготовки студентів за робітничою професією тракторист-машиніст площею 12 га;
  • близько 152 діючих лабораторних робіт та обладнання.

Основні положення