Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Експедиція «Дерев’яне домобудування Прикарпаття»

Під час літньої практики викладачі кафедри деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу ХНТУСГ і студенти відповідних спеціальностей побували на Івано-Франківщині, де ознайомились з роботою домобудівних підприємств, історією та чудовою природою Прикарпаття.

Експедиція побувала в Ворохті, Яремчі, Криворівні, Буковелі та Верховині, де розташовані дослідницькі будівельні майданчики дерев`яного домобудування фірми КарпатДеревоБуд. Спостерігаючи різні етапи будівництва, учасники експедиції мали змогу ознайомитись з різноманітними конструкціями будинків з смереки та ялини, технологією їх будівництва та опорядження.

До культурної програми експедиції увійшло знайомство з історією та самобутньою культурою краю, народними промислами (значна часка яких пов’язана з деревообробкою),  відвідування музеїв м. Косіва. Всім запам’яталась чудова природа Прикарпаття, гірські річки, тепла та доброзичлива атмосфера спілкування, похід у гори, збирання чорниці.

 

Експедиція відбулась за підтримки Косівського Інституту декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Викладачі кафедри художньої деревообробки провели цікаві екскурсії творчими лабораторіям та майстернями навчального закладу. Висловлюємо теплі слова подяки директору КІДМ Юрчишин Галині Миколаївні та кандидату мистецтвознавства Ваху Івану Станіславовичу., який був нашим беззмінним гідом протягом усієї експедиції!