Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Фундамент для сучасного агробізнесу

Швидкі кліматичні зміни, які відбуваються сьогодні, потребують від агробізнесу точних, виважених рішень. Оптимальне управління для кожного квадратного метра поля – це не майбутнє, а вимога часу. Таке управління успішно реалізовується технологіями точного землеробства. На сьогоднішній день існують комплексні рішення від наших партнерів – представників компаній John Deere та Case IH. Студенти в рамках освітніх програм Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту вже вивчають їх на заняттях та практичних семінарах, що проводять представники компаній – лідерів галузі. Але існує ціла низка невеликих та середніх фермерських господарств, агропідприємств, які використовують широкий спектр різномарочних агрегатів. Для таких господарств найчастіше використовується обладнання від світового лідера з систем точного землеробства – компанії Trimble.

Дуже приємно бачити, як початок співпраці з основним офісом компанії Trimble (м.Київ), на якому були визначені основні шляхи співпраці ННІ МСМ для впровадження систем точного землеробства, був продовжений з офіційним дистриб’ютором на Харківщині – ООО ТК «АСТЕРРА». Регіональний менеджер компанії з продажів навігаційного обладнання Борис Юрченко разом директором ННІ МСМ проф. Віталієм Власовцем вже окреслили план практичної співпраці. І перший крок: в рамках співробітництва з компанією за безпосередньої участі керівництва університету, колективу навчально-дослідного господарства ХНТУСГ здобувачами вже опановується нова система – GPS-навігатор, курсовказівник Trimble EZ-GUIDE 250 з надійною високоточною антеною AG-15.

Вже з понеділка для студентів ННІ МСМ розпочинається перша частина цьогорічних навчальних практик: механіко-технологічної та з керування сільськогосподарською технікою. Приємно повідомити, що підготовка буде проходити вже з використанням нового обладнання! Перший крок – практичне застосування системи паралельного водіння в навчально-дослідному господарстві університету. Наступник крок – впровадження в практичну складову освітніх компонент кафедр оптимізації технологічних систем ім.Т.П. Євсюкова та тракторів і автомобілів.

Дирекція ННІ МСМ.