Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Фахівець Вовчанського коледжу бере участь в розробленні стандартів фахової передвищої освіти

Методист ВСП «Вовчанський фаховий коледж Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка» Тетяна Бондарєва бере участь  в розробленні стандартів для  фахової передвищої освіти в Україні. На початку 2020 року вона  пройшла конкурсний відбір до складу науково-методичної комісії МОН України (наказ №907 від 09.07.2020), була включена до складу підкомісії 014 «Середня освіта», а згодом була обрана головою цієї підкомісії.

Як пояснила нам Тетяна Павлівна,  в обов’язки голови підкомісії входить планування, організація, координація та контроль за роботою членів підкомісії, які створюють проєкт стандарту фахової передвищої освіти. Голова комісії також представляє на засіданні сектору результати роботи над проєктом стандарту та  комунікує з іншими  експертами, що здійснюють фахову та методичну експертизу.

Фахівець Вовчанського коледжу бере участь в розробленні стандартів фахової передвищої освіти13.04.2021 в онлайн-режимі пройшло  чергове засідання НМК 1 сектору фахової передвищої освіти МОН на якому Т.П. Бондарєва презентувала  проєкт стандарту фахової передвищої освіти, напрацьований колективом фахівців.

Варто зазначити, що створення стандартів фахової передвищої освіти є одним з важливих етапів становлення та модернізації цього рівня освіти. Після затвердження стандартів  коледжі й технікуми зможуть розробляти освітньо-професійні програми за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр».

Тетяна Бондарєва зазначає, що робота над створенням проєктів стандартів ще триває, але вже вийшла на фінішну пряму: успішно пройдено фахову та методичну експертизи.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.