Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Досвід впровадження дуальної освіти у ННІ ПХВ

У квітні н.р. ННІ переробних і харчових виробництв розпочав новий освітній проект – online навчання у провідних фахівців-практиків галузі. Дуже приємно, що провідником у цьому напрямку став випускник нашого інституту, нині відомий експерт переробної галузі, директор Білозаводського елеватора Сергій Щербань. Сергій добре відомий як в Україні, так і далеко за її межами своїм професіоналізмом і небайдужістю до обраної справи.

Сергій запропонував впровадити дуальне навчання для трьох студентів, що бажають уже на етапі навчання в університеті отримувати постійні поради і знання від кращих фахівців галузі з виїздом на провідні підприємства галузі і участю у спеціалізованих конференціях. Таким чином, студент, на момент отримання диплому, вже матиме суттєвий вантаж специфічних профільних практичних знань і навичок, які доступні фахівцям, що безпосередньо працюють на виробництві.

Першу лекцію, яка проводилась у форматі Skype, прослухало двадцять дев’ять учасників. Серед слухачів були, як студенти, так і викладачі інституту.

На тепер проведено дві online лекції на яких було розглянуто низку цікавих і актуальних питань, а саме:

  • розвиток елеваторної галузі за 10 років;
  • види підприємств, їх призначення, керівництво;
  • сучасні цілі і задачі елеваторної промисловості;
  • стан елеваторної галузі України на 2020 рік.

Наш проект розвивається і видозмінюється, ми знаходимо нові форми співпраці і паралельні проекти.

Досвід, проведених лекцій, показав ефективність такого формату навчання студентів і підвищення кваліфікації викладачів. Таким чином ЗВО і виробники переходять від взаємних зауважень до Світової практики, а саме спільної підготовки студента до майбутньої роботи за фахом. Маємо надію, що шляхом Сергія Щербаня піде ще не один виробничник, і керівництво інституту буде робити усе можливе, для просування проекту дуальної освіти. Основна мета: отримання високоякісного фахівця-випускника, що максимально підготовлений, володіє сучасними знаннями і навичками і, що дуже важливо, морально готовий до роботи на новітньому обладнанні і з фахівцями-виробничниками.

В. Бредихін, директор ННІ ПХВ