Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

До 90-річчя університету

Справжньою гордістю і окрасою нашого університету є виставково-музейний центр, який був створений у 2014 році на базі університетського музею згідно з наказом ректора  Л.М. Тіщенка. Сам же музей  був  заснований відповідно до наказу ректора Харківського інституту механізації та електрифікації сільського господарства  Т.П. Євсюкова за №200 від 9 жовтня 1978 р. у зв’язку із святкуванням 50-річного ювілею інституту. Його відкриття відбулося 9 травня 1980 р., а 15 листопада 2001 р. музей отримав свідоцтво про відомчу реєстрацію при закладі освіти. Отже, нинішнього року виповнюється 40 років з часу  відкриття  університетського музею.

Першим директором музею була Катерина Василівна Крамчанінова, яка зробила неоціненний внесок у створення музею. Її плідна праця щодо збору архівного та документального матеріалу, створення перших експозицій з історичного минулого нашого навчального закладу, їх естетичного оформлення стала основою сучасного виставково-музейного центру університету.

Із 2003 р. директором музею працювала кандидат історичних наук, професор Надія Петрівна Москальова, яка також багато зробила для розвитку музею, поповнення його фондів та оновлення експозицій. Станом на 2015 рік  музейні фонди нараховували понад 1400 експонатів, серед яких було багато оригінальних документів та фотографій про  перших викладачі і студентів університету, перші підручники і дипломи, які отримували випускники ХІМЕСГ, їхні подарунки університету тощо.   За останні роки Н.П. Москальовою була проведена велика робота з обліку та систематизації  музейних експонатів, створено фонди видатних вчених, що зробили вагомий внесок у розбудову університетської науки у перші роки формування науково-педагогічних та виховних традицій нашого навчального закладу: професорів О.О. Алова, В.О. Константинова, А.А. Василенка, Л.П. Крамаренка, Б.О. Линтарьова, М.Д. Ковальова, В. І. Старцева, О.Й. Петрусова, О.М. Семенова та багатьох інших. Крім того, виставково-музейний центр був одним з ініціаторів відкриття меморіальних дощок, присвячених Лауреату Нобелівської премії (1974 р.) С.С. Кузнецю (2011 р.) та ректору ХІМЕСГ (1965-1974 рр.) М.К. Євсєєву (2012 р.)…

За час свого існування виставково-музейний центр став невід’ємною частиною університетського комплексу, який притягує до себе і студентів, і викладачів університету, і його гостей. У зв’язку з цим пропонуємо  короткий ФОТООГЛЯД основних музейних експозицій, які передають багату історію університету (ХІМЕСГ) в перші десятиліття після його заснування.

З іншими матеріалами, присвяченими історії університету, можна ознайомитися у розділі Музейно-виставкий центр.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

До 90-річчя університету До 90-річчя університету До 90-річчя університету До 90-річчя університету До 90-річчя університетуДо 90-річчя університету