Розкидач складається з рами 2, яка спирається на два самовстановлюючих колеса 3, на якій закріплено барабанний робочий орган 4 (барабан). Створено він таким чином, що вісь його обертання перпендикулярна напрямку руху трактора 1. Барабан 4 приводиться в обертання від валу відбору потужності трактора 1 за допомогою подвійного карданного зчленування 5, редуктора 6, карданного валу 7 з запобіжної муфтою, контрпрівода 8 і ланцюгової передачі 9.
В робоче положення барабан переводиться за допомогою механізму підйому, що складається з виносного гідроциліндра 10, важеля 11, троса 12 і направляючих блоків 19. Відстань від поверхні землі до нижньої кромки барабана встановлюється шляхом застосування механізму регулювального (14, 15). Для забезпечення своєчасного вильоту частинок добрив під барабаном 4 встановлено викидний поріг 17.
У транспортному положенні розкидач рухається за трактором 1, для чого достатньо від’єднати розпірну тягу 16 від бокового лонжерона трактора 1 і зафіксувати самоустановлювальні колеса у напрямку руху агрегату.
Розкидач працює таким чином. На краю поля тракторист переводить розкидач з транспортного положення в робоче. Для цього розпірну тягу 16 він приєднує до правого лонжерона трактора 1. Під’їхавши до купи добрив на відстань 1…2 метри, барабан 4 опускається в ніжне робоче положення до висоти 0,01 м над поверхнею землі. У такому положенні барабан фіксується обмежувальним важелем 14. Далі включається вал відбору потужності трактора 1 і починається робочий процес. Рухається агрегат навколо купи добрив по траєкторії Архімедова спіралі, при цьому барабан 4 заглиблюється в купу добрив і розкидає її.
- радіус розкидання – до 15м;
- робоча швидкість – до 7 км/год;
- доза внесення – 10…80 т/га;
- нерівномірність розподілу добрив – ±25%;
- тип машини – напівначіпна;
- продуктивність – до 1га/год;
- агрегатується з тракторами тягового класу – 1,4.
Автори розробоки: к.т.н Макєєв Н.З., к.т.н. Анікєєв О.І., ст. викл. Романашенко О.А., ст. викл. Красноруцький О.М.