Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Актуальна інформація

1 червня 2021 року відбувся фінал молодіжного конкурсу на кращу екскурсію “Відкриваймо Харківщину”. Студентки та студенти 1 та 2 курсів спеціальності Туризм: Дражевська Ксенія, Хомицька Дар`я, Кобзар Максим, Шило Даніїл представили на розгляд журі екскурсію “Фільм, фільм, фільм по-харківські”. Хлопці та дівчата розповіли цікаві факти про харківський кінематограф та провели пізнавальну вікторину. Тож побажаємо нашим фіналістам перемоги та натхнення в подальшій туристичній діяльності.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

20 травня  2021 року в «Українській Світлиці» відбулась лекція: «Вишиванка – твій генетичний код».
Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка святково відзначає Всесвітній день вишиванки.  Зокрема в «Українській Світлиці» асистенткою кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін, к.і.н. Лапченко Анастасією було проведено лекцію «Вишиванка – твій генетичний код». Саме під таким гаслом дружня родина ХНТУСГ святкує День вишиванки. На лекції студенти дізналися про характерні мотиви в орнаментах вишивки, а  також про відомих діячів, для яких носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та сучасно!

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

11 травня 2021 року відбулось онлайн засідання Краєзнавчо-туристичного дослідницького студентського клубу Чумацький Шлях. Студенти 1, 2 та 3 курсів спеціальності 242 Туризм долучилися до обговорення принципів сталості туризму, які базуються на охороні навколишнього середовища, балансі між економічними і соціально-культурними аспектами розвитку туризму. На прикладі конкретних туристичних об’єктів студенти демонстрували, яким чином впроваджується Концепція сталого розвитку туризму в організацію туристичної діяльності.

Актуальна інформація

 

15 квітня 2021 року кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін спільно з Центром фольклорних студій Кюля Університету Альберти (Канада) в межах міжнародної співпраці було проведено чергову публічну онлайн-лекцію на
тему «Культурні ландшафти як спір(ль)на спадщина».
Лектор Роман Лозинський – географ з ступенем магістра від Львівського національного університету імені Івана Франка (2009 р.) та Південно-Університет штату Іллінойс в Едвардсвіллі, як стипендіат програми Фулбрайт (США, 2017); запрошений викладач Українського католицького університету, кафедра культурології; автор книги “Культурні ландшафти Галичини: етика взаємодії людини з природою” та статей у часописах Критика та Спільне. Коло зацікавлень: культурна географія, міське та просторове планування, ландшафти, сільська географія, place-based освіта, теорії розвитку та соціальна теорія.

Актуальна інформація

 

6-7 квітня 2021 року відбулася Міжнародна науково-методична конференція «Актуальні проблеми освітньо-виховного процесу в умовах карантинних обмежень та дистанційного навчання».
Організаторами конференції виступили:  Харківський національний університет будівництва та архітектури, Харківський національний університет сільського господарства імені Петра Василенка (міжнародний відділ та кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін), Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Політехнічний університет Каталонії (Іспанія), Йорданський національний університет (Йорданія), Німецька академія перепідготовки (Німеччина), Туркменський сільськогосподарський університет імені С.А. Ніязова (Туркменістан), Брестський державний технічний університет (Білорусь), Громадська організація «Українська асоціація суспільствознавців та педагогів», Громадська організація «Науково-дослідницький  інститут українознавства та козацтва».

Актуальна інформація

 

26 березня 2021 року відбулось засідання секції «Філософсько-гуманітарні проблеми матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарської діяльності» в межах XVII-го Міжнародного форуму молоді «Молодь і сільськогосподарська техніка у XXI сторіччі».

Актуальна інформація

 

18 березня 2021 року кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін спільно з Центром фольклорних студій Кюля Університету Альберти (Канада) в межах міжнародної співпраці було проведено чергову публічну онлайн-лекцію на
тему «Своя кімната: уроки феміністичних та гендерних студій у часи пандемії». Лекторка Джессіка Зихович (постдокторський дослідник, Університет Альберти) була  фулбрайтівською дослідницею у 2017-2018 уКиєво-Могилянській академії. Зараз вона перебуває в Університеті Альберти на Програмі вивчення сучасної України. В рамках події лекторка висвітлила питання визначення понять «фемінізма» та «феміністки», продемонструвала історію становлення Вірджинії Вулф та презентувала свою книгу «Основа: мистецтво, активізм і фемінізм в Україні у 2004–2014», яка вийшла друком у Торонто.

Актуальна інформація

 

25 лютого 2021 року кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін спільно з Центром фольклорних студій Кюля Університету Альберти (Канада) в межах міжнародної співпраці було проведено публічну онлайн-лекцію на тему
«Село з глобальними зв’язками: українсько-канадська історія». Лектор Маттіас Кальтенбруннер,  доктор філософії з історії у Віденському Університеті (Австрія). Він досліджує історію Центральної та Східної Європи XIX та XXст., зокрема історію міграційних процесів, неформальних ринків та долі військовополонених.
Реалізуючи міжнародний проект «Україна в глобальному вимірі» кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін буде проведено цикл відкритих лекцій. Наступна лекція відбудеться в березні.
Окрема подяка доценту кафедри Скубій Ірині Володимирівні, яка зараз знаходиться в Канаді, але постійно на зв’язку і саме вона запропонувала цей спільний проект та бере активну участь в його реалізації.

Актуальна інформація

 

В лютому 2021 року за ініціативою кафедри ЮНЕСКО було створено краєзнавчо-туристичний дослідницький студентський клуб “Чумацький Шлях”. Це студентське об`єднання, яке займатиметься дослідженням Харківщини та інших регіонів України з точки зору туристичної діяльності. Завдання діяльності клубу його організатори та члени – студентська молодь – вбачають у популяризації та просуванні на національний ринок місцевого туристичного продукту: проведенні краєзнавчих розвідок, створенні туристичних маршрутів, проведенні екскурсій, туристичних походів тощо.
До новоствореного клубу долучилися студенти 1, 2, 3 курсів, що навчаються за спеціальністю 242 Туризм. Також клуб радий буде вітати всіх бажаючих з числа студентів інших спеціальностей нашого університету.

Актуальна інформація

 

Сертифікат іспиту B2

Співробітники кафедри ЮНЕСКО отримали міжнародні сертифікати, які підтверджують навички володіння англійською мовою на рівні В2 Upper-Intermediate.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація
Актуальна інформаціяАктуальна інформація
Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

Українська Світлиця

На виконання Плану національно-патріотичного виховання молоді та Концепції виховної роботи ХНТУСГ кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін і Комітет у справах молоді і спорту підготували віртуальну лекцію-екскурсію «Українська хата-українська світлиця: традиції нашого народу». Автор екскурсії та закадровий голос – кандидат історичних наук, викладач кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін Лапченко Анастасія Сергіївна.
Особливу подяку висловлюємо підрозділу з виховної роботу за допомогу в підготовці даного матеріалу.
ДИВИТИСЯ

 

В межах навчальної дисципліни  “Спеціалізований туризм” для студентів спеціальності 242 “Туризм”  було проведені лабораторні та практичні заняття в українській “світлиці”.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

З 02 по 06 грудня 2020 року на базі НТУ “Дніпровська політехніка” дистанційно відбувалася  Міжнародна науково-освітня олімпіада з туризму.
Наш університет представляли студенти та студентки 2 та 3 курсів спеціальності Туризм (кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін): Лісковська Ганна, Волошина Валерія, Леонець Антон, Заріцький Олексій, Сербіна Анастасія, Ткаченко Світлана, Яремчук Ольга.
Завдання Олімпіади складалися з  трьох блоків, два теоретичних  та один творчий. 12 грудня відбулася онлайн зустріч з призерами олімпіади, де наші переможці показали креативність та компетентність у різних напрямках туризму, презентуючі свої творчі завдання.
Завдання були дуже цікаві та охоплювали багато аспектів туріндустрії. Наші студенти показали високі знання і гідний професіоналізм.
Призерами олімпіади стали: Лісковська Ганна посіла 2 місце, Волошина Валерія посіла 3 місце.
Дипломами за оригінальні відповіді на окремі завдання відзначено наступних учасників:
за розробку унікального туристичного туру: Яремчук Ольга, Заріцький Олексій, Сербіна Анастасія;
за креативну відеопрезентацію та цікаві ідеї логотипу: Леонець Антон, Ткаченко Світлана.
Бажаємо подальших успіхів, більше креативних ідей та перемог.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

16 Днів проти насильства. Листопад 2020 року.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

26 вересня 2020 року студенти 2 курсу спеціальності Туризм разом з кураторами Бондар Н.О. і Данченко І.О. організували для студентів першокурсників екскурсію,присвячену стрит-арт роботам харківського художника Гамлета. Маршрут проходив по вулиці Пушкінській, де в арках та двориках знаходиться багато робіт вуличного майстра. Цікаві картини та філософські підписи вразили студентів глибиною та зв’язком з повсякденним життям. Також, екскурсоводами було запропоновано провести конкурс на краще фото біля стрит-арт об’єкту, тож всі охоче відгукнулися і результатом стала велика кількість фотографій, з яких було відібрано найкращі.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

Фінал молодіжного конкурсу на кращу екскурсію «Відкриваймо Харківщину».
15 вересня 2020 року.

15 вересня 2020 р. студентки 2 курсу ННІ БМ, спеціальності туризм, групи 29ТР, Мироненко Ангеліна та Лісковська Анна, під керівництвом доц. кафедри ЮНЕСКО “Філософія людського спілкування” та соціально-гуманітарних дисциплін Бондар Н.О. презентували екскурсію “Готелі старого Харкова” для конкурсної комісії в межах фінального етапу молодіжного конкурсу на кращу екскурсію “Відкриваймо Харківщину”. Організатором цього конкурсу, який вже став доброю традицією, є ОКЗ “Харківський організаційно-методичний центр туризму” у партнерстві з КУ “Харківський обласний центр молоді” за підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації. Студентки представили захоплюючу екскурсію по місцям, де в ХІХ столітті зароджувалась туристична інфраструктура нашого міста. Конкурсантки ознайомили слухачів з будівлями, в яких розташовувались найпопулярніші в ХІХ ст. готелі. Деякі будівлі не збереглися до нашого часу, тож були продемонстровані архівні фото цих пам’яток. Історія кожного готелю є унікальною, сповненою цікавими фактами. Представлена екскурсія поповнила скарбницю багатогранної історії нашого рідного міста.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація
Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

3 вересня 2020 року в рамках розвитку спеціальності “Туризм”, за якою готують бакалаврів  на кафедрі ЮНЕСКО “Філософія людського спілкування” та соціально-гуманітарних дисциплін, в університеті відкрили стилізовану українську світлицю, яку розмістили в окремій кімнаті. Співробітники кафедри зібрали автентичні речі, що  відображають культуру побуту українського народу: вишивані рушники, ікони, портрет Т.Г. Шевченка, горщики, глечики, рогачі, речі для прядіння тощо. Центральне місце в українській світлиці, як і належить, займає піч, з любов’ю розмальована господинею…

З відкриттям світлиці співробітників кафедри привітав ректор університету О.В. Нанка та  керівники навчально-наукових інститутів, які стали першими відвідувачами цієї локації. Вони подякували своїм колегам за велику роботу, що увінчалась відкриттям світлиці, і побажали наповнювати її новими експонатами.  В майбутньому на базі світлиці співробітники кафедри ЮНЕСКО планують  проводити екскурсії та тематичні заняття для зацікавленого студентства.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація
Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

Відвідування Української чайної фабрики Ahmad Tea. 6 листопада 2019 року.

Разом з нашими студентами першокурсниками відвідали Спільне українсько-британське підприємство Українську чайну фабрику Ahmad Tea. Студентам цікаво було дізнатись про етапи, які проходить чайне листя від моменту збору до фасування і відправлення до споживача. За чашкою смачного чаю заслухали історію становлення та розвитку чайної індустрії та на власні очі побачили виробничий процес з фасування чаю.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація
Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

Відвідування  студентами 1 курсу спеціальності «Туризм» Харківського організаційно-методичного центру туризму. 30 жовтня 2019 року.

30 жовтня 2019 р. студенти 1 курсу спеціальності «Туризм» разом з куратором групи ТР19-9б, доцентом кафедри ЮНЕСКО Бондар Наталею Олександрівною відвідали Харківський організаційно-методичний центр туризму. Спеціалісти центру представили студентам основні напрями державної та регіональної політики в галузі розвитку туризму на Харківщині й в Україні. Майбутнім фахівцям туристичної галузі було дуже цікаво дізнатися про можливості і форми просування туризму на Харківщині. Бажаємо їм в майбутньому в своїй професійній діяльності розвивати туристичний потенціал нашого регіону.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

Відвідування студентами першого курсу спеціальності туризм «Фельдман-Екопарку». 18 жовтня 2019 року.

18 жовтня студенти першого курсу спеціальності 242 “Туризм” разом з куратором групи ТР19-9б, доцентом кафедри ЮНЕСКО Бондар Н.О., в рамках вивчення дисципліни краєзнавчо-туристична діяльність, відвідали Фельдман Екопарк. Чудова погода, живописні пейзажі велика кількість цікавих туристичних локацій залишили незабутні приємні враження серед майбутніх фахівців. Студенти набували екскурсійного досвіду та напрацьовували професійні компетентності.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація
Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

ІІ Туристичний Брейн Ринг. 25 вересня 2019 року.

25 вересня 2019 року кафедрою ЮНЕСКО було організовано та проведено ІІ Туристичний брейн-ринг. Захід було приурочено до Всесвітнього дня туризму. В брейн-ринзі брали участь студенти-туристи першого та другого курсів. Питання стосувались туризму, географії, історії, країнознавства та викликали зацікавленість і жваве обговорення серед студентів. Переможицею стала команда студентів другого курсу. Першокурсники продемонстрували гарні знання та зацікавленість запропонованою тематикою. Бажаємо студентам успіхів і натхнення в подальшій науковій та творчій діяльності, пізнавати світ, цікавитися різними фактами та займати призові місця в змаганнях та конкурсах!

Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

Квест-знайомство з університетом. 24 вересня 2019 року.

Початок навчання в університеті – це початок нового етапу в житті, коли студент освоює нову спеціальність, знайомиться з новими людьми, знаходить друзів, звикає до нових обставин та навколишнього оточення. Щоб процес адаптації відбувався скоріше та легше, кафедрою ЮНЕСКО було організовано для студентів-першокурсників квест-знайомство з університетом.
Під час цікавого та пізнавального квесту студенти знайомились зі структурними підрозділами університету та їх представниками, а також зарядилися позитивом та бажанням вчитися та пізнавати нове.

Актуальна інформаціяАктуальна інформація
Актуальна інформаціяАктуальна інформація

 

Краєзнавча екскурсію до Харківського історичного музею. 3 квітня 2019 року.

3 квітня 2019 року відбулась екскурсія до Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова, організована кафедрою ЮНЕСКО в рамках вивчення курсу «Краєзнавчо-туристична діяльність» для студентів , що навчаються за спеціальністю «Туризм». Студенти групи ТР18-8б відвідали експозицію «Слобожанські мотиви. Етнографія краю». Майбутні фахівці в туристичній галузі ознайомились з побутом, традиціями, звичаями та обрядами населення Слобідської України. Сподіваємося, що наші студенти будуть цікавитися історією рідного краю і надалі, а також сприяти популяризації звичаїв та традицій місцевого населення.