Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

АGROPORT 2019. ДЕНЬ ПЕРШИЙ (фоторепортаж)

Сьогодні, 10 жовтня, у Харкові розпочала роботу XII Міжнародна агропромислова виставка AGROPORT Схід 2019 та форум з розвитку фермерства.  В роботі виставки взяли участь перший проректор  ХНТУСГ ім. П. Василенка, доктор  технічних наук М.Л. Лисиченко, керівники науково-навчальних інститутів, викладачі, аспіранти та студенти університету. Напевне, найчисельнішими на виставці були делегації факультету технологічних систем і логістики, ННІ бізнесу і менеджменту та ННІ мехатроніки і систем менеджменту . Останній представляв на виставці зразки сучасної робототехніки, зокрема модель трактора з програмним комплексом та діючу модель квадрокоптера, який можна використовувати в сільському господарстві. Великий інтерес у гостей виставки викликала й  запатентовану розробка з діагностики технічних систем, яка вже використовується на виробництві.

Виставкові стенди ХНТУСГ відвідало багато гостей та учасників виставки, в тому числі й заступник Міністра  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєлєва.

Під час спілкування з нашим кореспондентом перший проректор ХНТУСГ М.Л. Лисиченко зазначив, що університет не вперше бере участь в роботі цієї агропромислової виставки, представляючи свої освітні можливості, технічні розробки та інновації. Але особливістю цьогорічної виставки є те, що на ній представлені практично всі науково-навчальні інститути університету і близько 200 осіб, які братимуть участь у  різноманітних семінарах, конференціях, презентаціях тощо.  «З приємністю хочу відзначити, що за останній час змінилося ставлення наших студентів до подібних заходів, —  зазначив Микола Леонідович. —  Якщо раніше  вони відвідували виставкові заходи на прохання чи за вказівками викладачів, то цього року не було відбою від студентів, які самі виявили бажання побувати на  виставці. Звичайно, ми всім їм надали таку можливість, щоб  студенти ознайомилися з технічними новинками та інноваціями аграрної сфери. Найголовніше ж те, що під час проведення Агропорту наші студенти зможуть з перших уст отримати  інформацію про можливості майбутнього працевлаштування за обраним фахом», — наголосив перший проректор.

 Професор М. Л. Лисиченко також відзначив той факт, що за останній рік університет збільшив  кількість спеціальностей, за якими ведеться підготовка фахівців вищої категорії та інженерів аграрної галузі. За підсумками цьогорічної вступної кампанії ХНТУСГ увійшов в ТОП-5 українських університетів за якісним складом  абітурієнтів. У зв’язку з цим для університету майже на 80 відсотків (порівняно з минулим роком) було збільшено кількість бюджетних місць, що дозволить йому покращувати якість освітнього процесу та розширювати тематику  наукової діяльності. Участь викладачів та студентів університету в престижній агропромисловій виставці цьому сприятиме.

Довідково. XII Міжнародна агропромислова виставка і форум з розвитку фермерства будуть проходити з 10 по 12 жовтня на базі Міжнародного аеропорту «Харків». У перший день роботи виставки  організаторами була проведена стратегічна сесія на тему «Впровадження цілей сталого розвитку на регіональному рівні», а також науково-практична конференція «Здоров’я ґрунтів і продовольча безпека в умовах сучасних кліматичних змін», семінари «Технології органічного виробництва», «Аграрний сектор економіки України: сучасні тренди пореформеного розвитку» та інші. В роботі цих заходів брали участь і студенти та викладачі ХНТУСГ.

11 жовтня в рамках Форуму відбудеться конференція, де будуть обговорювати стан виробництва олійних продуктів, конференція на тему ведення горіхового бізнесу, круглий стіл з бджільництва, семінар на тему виробництва якісного молока для виготовлення сирів і дитячого харчування та інші заходи. Одночасно з проведенням форуму і виставкою відбудеться сільськогосподарський ярмарок «Слобожанська ферма». У ній візьмуть участь виробники органічної, натуральної фермерської продукції. Ярмарок буде проходити на території аеропорту «Харків», на майданчику біля термінала «С», з 9:00 до 17:00.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.