Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

76 місце ХНТУСГ в рейтингу Webometrics

Національна дослідницька рада Іспанії опублікувала чергову редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics) (Universities):  (липень 2021 Edition).
Згідно з оновленими результатами,  Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П.Василенка  посів у рейтингу Webometrics 76 позицію серед усіх українських  університетів, піднявшись відразу на 94 позиції  порівняно із січневим рейтингом 2021 року (був на 170 місці).

Серед інших ЗВО аграрного профілю високі місця в рейтингу Webometrics посіли: Національний університет біоресурсів і природокористування (7 місце), Таврійський державний агротехнологічний університет (45 місце) та Миколаївський національний аграрний університет (74 місце).

Серез усіх ЗВО України перше місце в рейтингу посів Національний університет імені Тараса Шевченка.

Загалом цього разу представленість у веб-просторі було оцінено для більш ніж 30 тисяч ЗВО  світу серед яких 316 ЗВО з України.

ДОВІДКОВО:

Рейтинг Webometrics є найбільшим академічним рейтингом закладів вищої освіти. З 2004 року кожні шість місяців лабораторія Cybermetrics (Іспанської національної дослідницької Ради, CSIC) публікує рейтинг на основі незалежних, об’єктивних, відкритих даних присутністності в Інтернеті і впливу для забезпечення надійної, багатовимірної, оновлюваної інформації про продуктивність університетів з усього світу. На даний момент рейтинг включає понад 30000 ЗВО світу. Дані збираються протягом перших тижнів січня і липня, і публікуються для громадськості в кінці обох місяців. Мета рейтингу Webometrics – заохочувати академічну присутність в мережі Інтернет, сприяти передачі наукових і культурних надбань університетів спільноті.

Автори рейтингу вважають, що  веб-присутність є ключовим фактором для ЗВО. В методології підкреслюється, що рейтинг має на меті мотивувати і ЗВО і вчених до веб-присутності: “якщо місце нижче очікуваної позиції, університетській владі необхідно переглянути свою мережеву, політику відкритого доступу та політику прозорості, сприяючи істотному збільшенню обсягу та якості електронних публікацій”.

Відділ медіакомунікації ХНТУСГ.