Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

3D-принтером тут нікого не здивуєш (фоторепортаж)

З початком нового навчального року в Навчально-науковому інституті енергетики та комп’ютерних технологій (ННІ ЕКТ) панує помітне пожвавлення. Після вимушеного карантину та літніх канікул студенти знову повернулись в навчальні аудиторії. І хоч зараз надається перевага дистанційним формам навчання, у невеликих групах  триває і безпосереднє спілкування з викладачами. В ННІ ЕКТ для цього створені всі умови, у чому ми переконалися, відвідавши кілька навчальних аудиторій та спеціалізованих лабораторій при кафедрах інституту.

Наприклад, на кафедрі Інтегрованих електротехнологій та процесів нам показали зразок сонячного колектора, який нещодавно інституту подарувала компанія «Карно». Як розповів завідувач кафедрою д.т.н професор М.П. Кунденко, останнім часом такі колектори користуються великою популярністю у побутових споживачів, які залюбки встановлюють їх на своїх будинках для підігріву води. Отож, майбутні інженери-електрики можуть вивчати не лише загальні принципи роботи таких колекторів, а й те, як правильно їх монтувати та експлуатувати в наших умовах, що дуже важливо для майбутніх фахівців.

Є на кафедрі і 3D-принтер, за допомогою якого студенти вчаться виготовляти різні деталі та навіть елементи людських органів. Але таким принтером тут уже нікого не здивуєш. А от наповнення деяких лабораторій,  що створені на кафедрі Електропостачання та енергетичного менеджменту (ЕЕМ), справді може здивувати. Здається, тут зібрані усі найновіші зразки електротехніки та електрообладнання, які випускають як вітчизняні, так і іноземні фірми. Як повідомив нам завідувач кафедри доктор технічних наук, професор О.О. Мірошник, дуже часто самі виробники безкоштовно передають інституту зразки своєї продукції, щоб студентам було на чому вчитися. Так, до речі, на кафедрі з’явилося кілька авторизованих лабораторій, одна з яких була створена за підтримки відомої французької енергомашинобудівної кампанії Schneider Electric.

  Отже, ми переконалися, що на кафедрі ЕЕМ також створена потужна навчально-лабораторна база, яка сприяє підготовці висококваліфікованих фахівців для енергетичної галузі. Крім того  на базі кафедри щорічно проходять підвищення кваліфікації інженерно-технічні працівники системи обленерго, для яких розроблені спеціальні  навчальні програми, а також підвищують кваліфікацію голови і члени екзаменаційних комісій енергетичних компаній. До речі, серед молодих співробітників кафедри нам приємно було зустріти вчорашнього випускника інституту Михайла Сивенка, який вже навчається в аспірантурі.

Загалом, варто відзначити, що керівництво  ННІ ЕКТ, завідувачі і викладачі кафедр приділяють велику увагу модернізації та уніфікації навчально-лабораторного обладнання, впровадженню нових педагогічних технологій і прогресивних методів навчання, які відповідають вимогам нашого часу. Крім того, останнім часом науковці інституту все більше уваги приділяють дослідженню та розробленню  перспективних енергоефективних і екологічно безпечних електротехнологічних комплексів, які можуть використовувати  в рослинництві і тваринництві. Приміром, в одній з лабораторій нам показали демонстраційну модель лазерної установки, яку можна використовувати для опромінення рослин при веденні точно землеробства.

А на кафедрі Біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки (завідувачка – д.т.н., професор Н.Г. Косуліна) ми побачили зразок установки для бактерицидного знезараження повітря, яку нещодавно розробили співробітники науково-технічного центру Полтавського університету економіки і торгівлі. Кафедра Біомедичної інженерії ХНТУСГ  вивчає робочі характеристики і перспективи використання такої установки, залучаючи до цього процесу і студентів, що навчаються за відповідною спеціальністю. І це ще одна з переваг ННІ ЕКТ, який надає своїм студентам можливість не тільки навчатися, а й проявити себе у науковій та науково-практичній діяльності. До того ж, обов’язковим елементом навчання в інституті є проходження студентами виробничої практики та стажування на підприємствах енергетичної галузі, що сприяє підвищенню їх професійної компетентності.

Одне слово, інститут не стоїть на місці, а постійно розвивається, розширюючи свої наукові та партнерські зв’язки, в т.ч. з іноземними університетами, енергетичними кампаніями  і підприємствами енергетичної галузі. До речі, на багатьох з цих підприємств працюють саме випускники ННІ ЕКТ, що є найкращою рекламою цього інституту та його професорсько-викладацького складу…

На жаль, формат наших публікацій не дозволяє детально розповісти про всі кафедри і лабораторії, які діють в ННІ ЕКТ, тому ми пропонуємо переглянути невеликий фоторепортаж з цього інституту та завітати на його СТОРІНКУ, де міститься детальніша інформація про діяльність і досягнення  викладачів та студентів. А наразі ми щиро дякуємо їм за цікаве знайомство і велику освітньо-наукову роботу, яку вони виконують, не зважаючи на  всі перешкоди та проблеми.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.