Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ІЗ КОЛЕДЖУ — В УНІВЕРСИТЕТ

Саме такий шлях обирають більшість випускників Харківського фахового коледжу харчової промисловості ХНТУСГ, який є одним з найстаріших закладів фахової передвищої освіти на Харківщині. Нещодавно коледжу виповнилось 90 років і за цей час навчальний заклад, що розпочинав свою діяльність, як Харківський технологічний технікум молочно-масляної промисловості, посів міцні позиції на регіональному ринку освітніх послуг. Але останнім часом на цьому  ринку (як і на ринку праці)  відбуваються дуже динамічні зміни, що ставлять нові вимоги і перед викладачами, і перед самими студентами.

Наразі у фаховому коледжі ХНТУСГ на денній та заочній формах навчається понад 600 студентів, які в недалекому майбутньому стануть молодшими спеціалістами в галузі переробної та харчової промисловості (ПЕРЕЛІК СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ). Також  коледж веде підготовку кваліфікованих робітників за цілою низкою робітничих професій. Але сьогоднішній ринок праці навіть від кваліфікованих робітників і  молодших спеціалістів  вимагає значно вищого рівня знань і практичної підготовки. Тому не дивно, що після закінчення  коледжу близько 80% його випускників вступають до Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, щоб продовжувати тут своє професійне навчання за обраними спеціальностями і здобувати вищу освіту.

Щороку співробітники Приймальної комісії та  керівники навчально-наукових інститутів ХНТУСГ з нетерпінням чекають початку вступної кампанії, щоб зустрітися з випускниками двох своїх коледжів (йдеться і про Вовчанський коледж ХНТУСГ). Але знайомство з ними розпочинається значно раніше, часто у неформальній і дружній атмосфері.  Ось і сьогодні співробітники Приймальної комісії та  керівники навчально-наукових інститутів ХНТУСГ завітали до Харківського фахового коледжу харчової промисловості, щоб познайомитися з його майбутніми випускниками, донести до них важливу інформацію про умови вступу і навчання в університеті  та  запропонувати свою допомогу тим випускникам, які виявлять бажання продовжити своє навчання в ХНТУСГ.

Зустріч відбулася у актовій залі коледжу, де зібралися студенти-четвертокурсники та  представники адміністрації навчального закладу. Представляючи студентам гостей, директор коледжу Л.І. Скрипка наголосила, що  коледж має давні ділові і творчі зв’язки з університетом і зацікавлений у розвитку цієї співпраці. Тим більше, що з 1997 року коледж входить у структуру ХНТУСГ.  Тому нинішня зустріч також не є випадковою.

Далі перед студентами коледжу виступили відповідальний секретар Приймальної комісії університету С.М. Скофенко, який проінформував про особливості цьогорічної вступної кампанії та переваги навчання в ХНТУСГ як на бюджетній, так і на контрактній основі. Він повідомив, що з 24-х спеціальностей, за якими університет готує фахівців, 17 мають державну підтримку, тому ті студенти, що мають вищі бали ЗНО з профільних предметів, мають всі шанси вступити до університету на бюджет. С.М. Скофенко також звернув увагу, що під час нинішньої вступної кампанії діятимуть сертифікати ЗНО, які були видані не пізніше 2018 року. Тому ті вступники, що мають такі сертифікати з високими балами, мають скористатися своїм шансом на  вступ до університету та здобуття престижної професії.

Перед студентами коледжу також виступили директор ННІ ПХВ В.В. Бредихін, в.о. директора ННІ ЕКТ В.І. Жила, директор ННІ МСМ В.М. Власовець та заступник директора ННІ ТС В.В. Семенцов, які надали інформацію про спеціальності, які можуть зацікавити майбутніх вступників і  особливості навчання та працевлаштування за цими спеціальностями. Під час спілкування представники університету відповіли на запитання студентів та викладачів коледжу, а також подякували їм за гостинний прийом.

Було помітно, що після карантину і  студенти, і викладачі скучили за живим спілкуванням, тому зустріч пройшла у теплій, конструктивній атмосфері. Попереду нові зустрічі і знайомства.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.