Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ

Колектив ХНТУСГ ім. Петра Василенка щиро вітає доктора технічних наук, професора кафедри Біомедичної інженерії та теоретичної електроніки Черенкова Олександра Даниловича з Днем народження!

Олександр Данилович народився 10 вересня 1942 року в м. Курськ.

У 1966 році закінчив радіотехнічний факультет Харківського політехнічного інституту. Наукову діяльність розпочав з 1967 року у Вищому військовому ракетному училищі ім. Крилова (м. Харків), де займався розробками спеціальної апаратури для Міністерства оборони СРСР. З 1981 року займається дослідженнями впливу низькоенергетичного електромагнітного поля надвисокої частоти на агрофітоценози та застосуванням електромагнітного поля для лікування тварин і передпосівної обробки насіння зернових культур.

У 1988 році О.Д. Черенкову було присвоєно науковий ступінь кандидата технічних наук, а у 2001 році — ступінь доктора технічних наук. З 1991 року він став доцентом кафедри загальної електротехніки, а у  2002 році —  професором цієї кафедри.

Під керівництвом О.Д. Черенкова розроблена технологічна апаратура надвисокої частоти для первинної обробки вовни з використанням пружних коливань, для знезаражування сільськогосподарської продукції та сушіння, для виготовлення багатокомпонентної суміші, проводяться наукові дослідження зі створення апаратури для експрес-діагностики стану біооб’єктів, які знаходяться під впливом електромагнітного поля надвисокочастотного діапазону. Крім того, за час наукової діяльності ним опубліковано більше 120 наукових робіт, отримано десятки патентів, підготовлено 6 докторів та 15 кандидатів наук.

Олександр Данилович є вченим секретарем спеціалізованої вченої ради Д 64.832.01, член спецради ТДАТУ, ХНУРЕ, ХПІ; кращим педагогічним працівником університету 2010 – 2011 рр., нагороджений дипломом учасника ХІІІ обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін» (2011р.); грамотою Головного управління освіти і науки ХОДА за багаторічну науково-педагогічну діяльність, спрямовану на підготовку висококваліфікованих спеціалістів (2010 р.); грамотою Департаменту науки і освіти ХОДА за сумлінну працю, зразкове використання службових обов’язків, високі наукові досягнення та плідну науково-педагогічну діяльність (2018 р.), йому також  оголошена подяка за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу та з нагоди 85-річчя заснування Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка (2015 р.).

Колектив ХНТУСГ пишається своїм колегою і бажає йому щастя, добробуту, нових здобутків та наснаги в роботі на благо університету і України!

З повагою, друзі та колеги.