Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ВІДЗНАЧИЛИ ЧЛЕНІВ ЗБІРНОЇ УКРАЇНИ

Сьогодні у Харкові вшановували  учасників чемпіонату Європи з греко-римської боротьби Семена Новікова, Андрія Кулика та їх тренера Дімітрія Тімченка, які нещодавно повернулися з Італії. Нагадаємо, що на чемпіонаті Європи, що проходив у Римі 10-12 лютого,  Семен Новіков виборов  для української збірної золоту медаль серед дорослих у ваговій категорії до 87 кг, а Андрій Кулик, який виступав з дебютом,  посів восьме місце.  За підсумками змагань збірна України посіла  на чемпіонаті шосте місце з більш ніж 20-ти країн, що є вагомим здобутком нашої держави на спортивній арені Європи. І, до речі, єдину золоту медаль для цієї перемоги здобув наш студент С. Новіков.

З важливою перемогою представників збірної України вже привітав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Під час урочистого прийому, що проходив  в Будинку рад, він висловив щиру подяку харківським спортсменам і їхнім тренерам за внесок у формування спортивного іміджу регіону. Голова обласної ради подякував ректору Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка Олександру Нанці, адже і Семен Новіков, і Андрій Кулик, і їхній тренер Дімітрій Тімченко є вихованцями цього університету, де традиційно велику увагу приділяють розвитку масових видів спорту, в тому числі греко-римської боротьби.

За вагомі спортивні досягнення, підвищення міжнародного авторитету України та Харківщини представники ХНТУСГ отримали заслужені нагороди. Зокрема, двократному чемпіону світу з греко-римської боротьби і чемпіону Європи студенту ННІ переробних і харчових виробництв Семену Новікову Сергій Чернов  вручив  годинник з логотипом Харківської обласної ради. Грамотою Харківської обласної ради було відзначено чемпіона України та багаторазового переможця міжнародних турнірів з греко-римської боротьби, студента факультету технологічних систем і логістики Андрія Кулика та старшого тренера збірної команди України з греко-римської боротьби Дімітрія Тімченка.

«Ваш досвід має безцінне значення для молодих спортсменів, а вміння працювати на результат заслуговує на безмежну повагу», –  сказав Сергій Чернов. Він також зазначив, що  харківська школа греко-римської боротьби традиційно виховує майстерних спортсменів…

Урочистий прийом спортсменів відбувся і в альма-матер – Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка. Тут своїх вихованців вітав ректор університету Олександр Нанка, завідувач кафедрою фізичної культури та спорту Леонід Гринь, інші викладачі та студенти університету. Під час спілкування із своїми прихильниками спортсмени поділилися свіжими  враженнями від участі в чемпіонаті Європи та планами на майбутнє. Семен Новіков повідомив, що наразі він готується до участі в цьогорічному  чемпіонаті світу з греко-римської боротьби, який в листопаді пройде у Фінляндії, а Андрій Кулик — до відбіркового чемпіонату України (квітень, Ужгород). Крім того, Семен Новіков повідомив, що не втрачає надії потрапити до основного складу олімпійської збірної України (липень 2020 р. Японія). Головним претендентом на участь у Олімпіаді у ваговій категорії до 87 кг. є народний депутат України Жан Беленюк, але вирішення питання про інших учасників залишається  за  тренерським складом та Федерацією греко-римської боротьби. Не виключено, що найближчим часом Семен Новіков може зустрітися  із Жаном Беленюком на борцівському килимі, щоб довести свою  перевагу. Звичайно, Жан досвідченіший борець і до недавнього часу на чемпіонатах України Семен програвав своєму старшому колезі.  Наразі у Федерації греко-римської боротьби Семена Новікова розглядають як дублера Беленюка у складі Олімпійської збірної України. Семен вже морально готується до того, щоб позмагатися із Жаном за титул найсильнішого борця України та довести своє право представляти Україну на XXXII літніх Олімпійських іграх. Рано чи пізно такий поєдинок відбудеться і, можливо, після цього ми дізнаємося прізвище ще одного претендента на олімпійське золото. А поки що ХНТУСГ вітає Семена Новікова, його тренерів і наставників з черговою перемогою та бажає їм подальших спортивних успіхів і перемог.  Ми пишаємось нашим студентом  і віримо що ще не одна спортивна вершина буде їм завойована!

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Використані світлини із сайту Харківської обласної ради.