Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Відбулось засідання Вченої ради online

14 травня 2020 р. відбулось засідання Вченої ради університету, яке проходило в режимі online. На порядку денному було 7 невідкладних питань, які стосувались умов та порядку організації подальшої роботи університету. Зокрема, на засіданні Вченої ради були розглянуті такі питання:

  • особливості завершення 2019/2020 н.р. в умовах карантинних обмежень (заліки, іспити, захист випускних робіт, ін.);
  • затвердження навчальних планів на 2020/2021 н.р.;
  • умови організації і проведення ІІ туру Всеукраїнської університетської олімпіади вступників;
  • умови організації профорієнтаційної роботи, зокрема проведення «Дня відкритих дверей» в online;
  • підведення підсумків роботи кафедр у поточному році, «Рейтинг кафедр», ін.
  • затвердження низку Положень щодо організації навчального процесу в університеті в новому навчальному році;
  • розгляд 13 звернень університетів та науково-дослідних установ щодо підтримання кандидатур науковців на заміщення вакантних посад члена-кореспондента та академіка Національної академії аграрних наук України.

Загалом, в  засіданні Вченої ради взяли участь 77 членів Ради із 91 особи списочного складу. Таким чином, університет продовжує свою  діяльність з дотриманням статутних вимог та рекомендацій органів влади що стосуються карантинних обмежень. Дуже важливо, що і викладачі, і студенти з розумінням ставляться до цих проблем і намагаються в повній мірі використовувати електронні ресурси та засоби комунікації, щоб продовжувати навчальний процес дистанційно та готуватись до успішного складання поточної атестації і захисту випускних робіт та іспитів.

Варто зазначити, що наразі студенти Харківського національного технічного університету сільського господарства  імені Петра Василенка знаходяться на ізоляції вдома у батьків, начальні корпуси університету зачинені, а увесь навчальний процес переведено в online. У зв’язку з цим були внесені зміни в календарні навчальні плани роботи, частково змінено розклад занять, який передбачає спілкування викладачів та студентами в дистанційному режимі. І якщо протягом першого тижня після запровадження карантину спостерігались деякі незручності та непорозуміння серед студентів і викладачів, то згодом навчальний процес  увійшов нормальне русло, що дозволило провести першу поточну атестацію (модуль 1) та здійснити підготовку до проведення другої поточної атестації (модуль 2).

Але  якщо навчальний процес вдалося налагодити досить швидко, то з адміністративною роботою виникли певні труднощі, які були обумовлені необхідністю постійно звертатись до баз даних навчальної частини, бухгалтерії, підтримання на певному рівні технічного стану закріплених за університетом будівель та споруд тощо. Крім того, виникає необхідність оперативно ухвалювати низку поточних рішень щодо уточнення навчальних планів на наступний рік, затвердження голів екзаменаційних комісій тощо.

Ректорат сподівався на вихід із карантину в кінці квітня ц.р., а коли термін карантину було продовжено до 22 травня, довелося організовувати і засідання Вченої ради в режимі online. Після тижневої підготовки (організація реєстрації членів Вченої ради на виділеній платформі, дотримання нових умов роботи в режимі online, організація голосування та ін.), засідання Вченої ради пройшло без жодних проблем і дозволило розглянути всі питання, які стояли на порядку денному.

М.Л. Лисиченко,

перший проректор ХНТУСГ,

доктор технічних наук, професор.