Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

У НОВИЙ РІК — З НОВИМ ЗАКОНОМ

18 грудня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і вцілому Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти» (реєстраційний № 2299), який передбачає низку суттєвих новацій, спрямованих на  реформування та модернізацію системи вищої освіти.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення створить умови для зміцнення європейських засад функціонування системи вищої освіти, що сприятиме її зближенню з іншими країнами Болонського процесу, – прозорості, доброчесності, автономії, відповідальності за результат, визначить та посилить засади студентоорієнтованого навчання в закладах вищої освіти, можливості впливу студентів на якість освітніх послуг та управління ЗВО, створить передумови для більш рівного доступу до освіти та якісного вимірювання здобутків завдяки розширенню сфери використання зовнішнього незалежного оцінювання, вдосконалить основні інструменти впливу держави на діяльність закладів освіти – ліцензування і акредитацію.

Авторами закону є народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій. Важливо, що під час розробки документу вони врахували напрацювання Міністерства освіти і науки.

Детальніше тут:https://mon.gov.ua/ua/news/zakon-shodo-zmin-u-vishij-osviti-yakij-peredbachaye-kpi-dlya-rektoriv-ta-inshi-novaciyi-prijnyato-za-progolosuvali-321-deputat?fbclid=IwAR2aecvIsfl3A5Kn1YONc-05w_UZaJ14V9DsFnawTTFFG0EuohRRYOQoiVc

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.