Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

ТОЧКИ ЗРОСТАННЯ

Відділ медіакомунікації ХНТУСГ презентує нову рубрику «Точки зростання», в якій ми будемо розповідати про те, як змінився наш університет за останні роки, якими досягненнями може пишатися, та які має перспективи для успішного розвитку і зміцнення своїх позицій в освітянському просторі.

В умовах динамічних змін, які відбуваються практично в усіх сферах життя, а також  посилення конкуренції  на ринку освітніх послуг дуже важливо реально оцінити свій потенціал і визначити точки зростання на наступні  роки. Власне кажучи, такі точки в основному були  визначені ще у 2017 році, коли розроблялась  Стратегія розвитку  Харківського національного технічного університету сільського господарства імені П. Василенка на період до 2021 року. Але час не стоїть на місці.  З того часу багато що змінилося і життя внесло суттєві корективи до цієї Стратегії.

Колектив нашого університету гідно зустрів   виклики часу та зумів забезпечити належний рівень освітнього процесу.  Минулого року в небувалих раніше умовах карантинних обмежень Приймальна комісія та дирекції ННІ і ФТСЛ зуміли  організовано і якісно провести вступну кампанію, що дозволило сотням вступників скористатися своїм правом на здобуття вищої освіти. Причому, останнім часом,  все частіше цим правом користуються й іноземні  громадяни, які обирають для здобуття вищої освіти ХНТУСГ,  що свідчить про популярність нашого університету.

Лише протягом 2020 року в нашому університеті успішно закінчили навчання і  здобули ступінь бакалавра 49 іноземних громадян (у 2019 – 43 особи). За цей час підготовче відділення ХНТУСГ закінчила 101 особа, з яких дві особи  отримали свідоцтво про закінчення відділення з відзнакою.  Наразі  в нашому університеті навчається 300 іноземних студентів з 21 країни світу, але профорієнтаційна робота серед іноземних громадян та зацікавлених організацій триває. З цією метою ХНТУСГ активно працює із суб’єктами підприємницької діяльності та відділами освіти Посольств Туркменістану, Узбекистану, Марокко, Туреччини, Алжиру та Китаю. Недавній візит делегації нашого університету до Турецької республіки ще раз підтвердив, що в іноземних партнерів є велика зацікавленість у співпраці з  нашим університетом, який є одним з кращих аграрних закладів вищої освіти в Україні. І це дає гарний шанс ХНТУСГ для  розширення спектру освітніх послуг, а також договорів міжнародної співпраці й програм, в.т.ч. Горизонт-2020 , Еразмус+ та інших.

Нагадаємо, що лише за минулий рік нашим ректором були підписані договори  про співпрацю  з 20 закордонними закладами вищої освіти, а викладачі і студенти університету взяли участь у більш ніж 30 міжнародних науково-практичних конференціях. Крім того,  у 2020 році майже  200 студентів змогли пройти ознайомчу та виробничу практику за кордоном в таких країнах як США, Норвегія, Канада, Швейцарія, Німеччина, Польща, Швеція, Данія та інші.

Особлива увага приділяється розвитку академічної мобільності через стажування наших викладачів і аспірантів за кордоном. Так, у 2020 році понад 50 викладачів нашого університету пройшли закордонне стажування в університетах Польщі (31 особа), Болгарії (10 осіб), Німеччини (3 особи), Словаччини ( 2 особи) та Китаю (2 особи). А загалом, на даний час Харківський національний технічний університет сільського господарства імені П. Василенка співпрацює із закладами вищої освіти 20 країн світу. Колектив ХНТУСГ по праву пишається тим, що університет є підписантом Великої Хартії університетів світу, до якої  входять понад 700 кращих університетів, членом Європейської асоціації аграрних університетів та Міжнародного альянсу закладів освіти сільськогосподарського профілю.

Таким чином, за останні роки розвиток міжнародної співпраці  нашого університету спрямований на інтеграцію вищої технічної аграрної освіти до європейського освітянського простору. Ми залишаємось відкритими для всього світу, але, в першу чергу,  орієнтуємося на українських студентів і на вітчизняний ринок праці.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.