Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Світлої пам’яті Олександра Даниловича Черенкова

З глибоким болем і гіркотою сповіщаємо що 21 листопада 2020 року на 78 році передчасно пішов із життя доктор технічних наук професор кафедри біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки Олександр Данилович Черенков.

Черенков Олександр Данилович народився 11 вересня 1942 р. в м. Курськ.

Після закінчення ХПІ в 1966р. (диплом радіоінженера) він працював науковим співробітником у Вищому військовому ракетному училищі ім. Крилова.

З 1985 року Черенков О. Д. почав працювати в ХІМЕСГ, де в 1988р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю застосування електротехнологій у сільськогосподарському виробництві, а у 2001 році – докторську дисертацію за цією ж спеціальністю. У 1991 році він отримав диплом доцента кафедри загальної електротехніки, а у 2002 році – диплом професора.

Протягом більше ніж 20 років Черенков О. Д. був секретарем спеціалізованої вченої ради ХНТУСГ, а також членом спеціалізованої вченої ради в Таврійському державному агротехнологічному університеті.

Олександр Данилович був керівником наукової школи за спеціальністю 05.11.17 – біологічні та медичні прилади та системи, під його керівництвом було підготовлено 5 докторів технічних наук та 15 кандидатів технічних наук.

За багаторічну плідну науково-педагогічну, методичну та навчально-організаційну діяльність Черенков О. Д. неодноразово нагороджувався керівництвом ХНТУСГ та визнавався переможцем конкурсу «Кращий науково-педагогічний працівник університету», неодноразово нагороджувався грамотами Головного управління освіти і науки ХОДА, був дипломатом ХІІІ обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін» у 2011 році, нагороджений дипломом стипендіата в галузі науки імені О. Н. Соколовського (з аграрних наук) у 2012 році, був стипендіатом у номінації «видатні науковці» у галузі «Технічні науки» імені Г. Ф. Проскури у 2019 році.

Пішов із життя талановитий, досвідчений, відомий на теренах України та  колишнього СРСР знаний вчений та освітянин. Колективи ННІ ЕКТ та кафедри біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки із скорботою та глибокою вдячністю згадують Олександра Даниловича як чуйну, порядну, творчу особистість, яка завжди готова прийти на допомогу та надати пораду.

Колектив університету і співробітники кафедри біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки  висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

У наших серцях назавжди збережеться світлий образ Олександра Даниловича Черенкова та вдячність цій чудовій людині, видатному науковцю та наставнику.

Ректорат,

 профспілковий комітет,

 кафедра біомедичної інженерії  та теоретичної електротехніки,

колектив університету.