Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

СПІВПРАЦЯ З ХАРКІВСЬКИМ ТРАКТОРНИМ ЗАВОДОМ ТРИВАТИМЕ ДАЛІ

Як ми вже повідомляли раніше, науковці ХНТУСГ беруть участь у випробуваннях оновленої моделі трактора ХТЗ-181.20.07, розробленого конструкторами Харківського тракторного заводу. Основною новинкою і перевагою цієї моделі є те, що її ходова частина влаштована на гумовотросових гусеницях, які дозволяють виконувати енергоємні сільськогосподарські роботи, зокрема, в умовах ранньовесняних польових робіт та ґрунтів з підвищеною вологістю.
Трактор вже пройшов тягові випробування в польових умовах і повернувся на завод, де тривають роботи над його доопрацюванням. А науковці і виробничники радяться про те, як зробити нову машину максимально ефективною, зручною і доступною для споживачів, котрі працюють у сфері сільськогосподарського виробництва.
11 грудня представники ХНТУСГ провели чергову робочу зустріч з керівництвом Харківського тракторного заводу та провідними конструкторами цього підприємства, на якій презентували результати тягових випробувань трактора ХТЗ-181.20.07 і висловили свої пропозиції щодо його удосконалення. У цій зустрічі, зокрема, взяли участь генеральний директор АТ «ХТЗ» А. А. Коваль та директор технічний В. С. Пивовар, а від ХНТУСГ — проректор з наукової роботи, доктор технічних наук В. І. Мельник і завідувач кафедри мехатроніки та деталей машин, доктор технічних наук Р. В. Антощенков. Впродовж кількох годин науковці і виробничники обговорювали технічні характеристики трактора та можливості їх удосконалення перед запуском у серійне виробництво, в тому числі з урахуванням сучасних тенденцій і перспектив розвитку аграрного виробництва. Цікавою інформацією щодо цього з учасниками зустрічі поділився В. І. Мельник. У свою чергу генеральний директор А. А. Коваль пообіцяв, що вже наступного року завод виставить на продаж 8 тракторів ХТЗ-181 на гумовотросових гусеницях, але роботи над удосконаленням цієї моделі трактора триватимуть і далі, в тому числі за участю науковців нашого університету.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ