Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Десять досягнень ХНТУСГ

  1. Десять досягнень ХНТУСГХНТУСГ є одним з найбільших аграрних закладів вищої освіти України IV рівня акредитації, у структурі якого діють 5 навчально-наукових інститутів, 2 коледжі, 1 факультет, 32 кафедри та 28 відділів і центрів. Наразі в університеті навчається 5300 студентів, підготовка яких ведеться за 26 спеціальностями.
  2. В університеті затверджена та впроваджується інноваційна система успішного розвитку ХНТУСГ, Інструментарієм якої є сертифікована на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001:2015 система менеджменту якості ХНТУСГ з урахуванням критеріїв моделі досконалості EFQM, «Стандартів і рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти» (ESG) та з урахуванням вимог і аспектів ISO 21001:2018, ISO 31001:2018, ISO 19011:2015, ISO/IES 17021:2015.
  3. За даними рейтингу закладів вищої освіти «ТОП-200 УКРАЇНА» — 2018/2019 рік, ХНТУСГ посів 85 місце серед усіх ЗВО України і 4 місце серед аграрних вишів.
  4. За підсумками вступної кампанії 2019 року ХНТУСГ посів 4 місце за приростом державного замовлення за результатами широкого конкурсу серед усіх ЗВО III-IV рівнів акредитації.
  5. До науково-педагогічного складу Університету входять 69 докторів наук та 192 кандидати наук. Впродовж останнього часу в університеті було захищено 13 докторських та 7 кандидатських дисертацій.
  6. Під час проведення ХІ-ї міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» ХНТУСГ одержав найвищу нагороду виставки — Почесне звання «Лідер інновацій в освіті» та золоту медаль міжнародного конкурсу в номінації «Розробка та впровадження інноваційних засобів навчання, проектів, програм і рішень у закладах освіти».
  7. При університеті діють 16 наукових шкіл. Щороку на базі ХНТУСГ проводяться десятки наукових та науково-практичних конференцій, в т.ч. міжнародних.
  8. Науковці ХНТУСГ беруть участь у проведенні актуальних наукових досліджень, спрямованих на розвиток інноваційної системи АПК. Наразі науковці університету разом з  ПАТ «Ельворті», ХДЗВА та Інститутом сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук України  працюють над розробленням технології та технічних засобів  сумісних посівів для кормовиробництва.
  9. Доктор технічних наук, завідувач кафедри мехатроніки та деталей машин ХНТУСГ Роман Антощенков розробив інноваційну технологію визначення динамічних та енергетичних показників мобільних та стаціонарних машин. Технологія вже використовується на практиці, зокрема, під час випробування нової моделі трактора ХТЗ.
  10. Університет пишається своїми студентами та випускниками, серед яких 22 переможці та призери Всеукраїнських студентських олімпіад, 27 переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, 6 переможців Міжнародних олімпіад, конкурсів, турнірів і змагань.