Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Про важливість профорієнтаційної роботи

Серед багатьох студентів-першокурсників, яких ми вчора зустріли  на університетському святі Дня знань, нашу увагу привернув високий і стрункий хлопець з наплічником. Ним виявився Володимир Снаговський із міста Золочів Богодухівського району, який цього року вступив до університету на спеціальність 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології і став студентом ННІ Енергетики та комп’ютерних технологій.

Володя розповів, що закінчив Золочівську ЗОШ I-III ступенів №3, де найбільше любив фізику і математику. Але для того, щоб покращити свої знання з цих предметів,  закінчив ще й  підготовчі курси, які діють при  Освітньому центрі ХНТУСГ. Працюючи з досвідченими викладачами та самостійно (за програмою  Moodle-3), хлопець зміг ретельно підготуватись до ЗНО і скласти його з профільних предметів на 192 бали.  В результаті  при вступі до університету він успішно пройшов конкурсний відбір відразу на чотирма спеціальностями і обрав ту, що була найбільше до душі, до того ж, навчатиметься за кошти державного бюджету. До речі, за кількістю балів це своєрідний рекорд цьогорічної вступної кампанії по нашому університету, з чим ми вітаємо Володю,  його батьків, і, звичайно,  вчителів.

Володимир Снаговський розповів, що у виборі місця навчання і майбутньої спеціальності йому дуже допомогли викладачі нашого університету, які свого часу відвідали Золочівську ЗОШ №3 школу й провели серед учнів профорієнтаційну роботу. Тепер він точно знає, що не помилився у своєму виборі й  найближчі чотири-п’ять років присвятить  підкоренню нових  освітянських та наукових вершин.

Такі ж плани має і цьогорічний випускник харківської  спеціалізованої гімназії №144 Максиміліан Вітковський та його вчорашні однокласники: Ерік, Данило і Олексій (на фото). Віднедавна всі вони є студентами нашого університету. Під час знайомства хлопці розповіли, що також закінчили підготовчі курси ХНТУСГ, брали участь в університетській олімпіаді вступників, що дозволило їм отримати високі бали при складанні ЗНО і успішно пройти конкурсний відбір.

Відтепер Максиміліан освоюватиме Харчові технології, а його друзі  – Агрономію та Автоматизацію і комп’ютерно-інтегровані технології. Як ми знаємо, фахівців за цими спеціальностями готують і в інших університетах, але хлопці обрали для навчання саме наш виш. А знаєте чому?  В цьому університеті працює батько Максиміліана — доктор економічних наук Юрій Петрович Вітковський. Він і порадив друзям сина пройти підготовчі курси та вступати до ХНТУСГ за обраними спеціальностями. Все інше, як кажуть, було справою техніки.

До речі, важлива інформація для майбутніх вступників. Незабаром Освітній центр нашого університету знову розпочинає набір слухачів на підготовчі курси і готує для них цікаву навчальну програму. Для когось із майбутніх вступників це може стати гарним шансом для того, щоб наступного року успішно скласти ЗНО і стати студентом вже нового Державного біотехнологічного університету. Не пропустіть цей шанс.

 Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.