Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Науковці ХНТУСГ побували на сонячній електростанції

    З кожним  роком в Харківській області зростає кількість сонячних електростанцій, а відтак і потреба у фахівцях, які можуть забезпечувати якісний монтаж та обслуговування таких електростанцій. Одна з них, до речі, найбільша на Харківщині, потужність 2,4 МВт, знаходиться у м. Мерефа і вже вироболяє електроенергію за так званим “зеленим тарифом”. Ця СЕС була збудована у 2019 році й  має  ряд унікальних технічних рішень.  7 лютого 2020 року цю СЕС відвідали викладачі кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту ННІ ЕКТ професор Мороз О.М., зав. кафедри професор Мірошник О.О., доцент Савченко О.А., ст. викладач Пазій В.Г. та аспірант Павлов А.О. Вони  ознайомилися з роботою сонячної електростанції та поспілкувалися з обслуговуючим персоналом. До речі, активну участь в проектуванні, оформленні документації та монтажі станції брав випускник нашого інституту, а нині аспірант Павлов Андрій.

Ця поїздка носила ознайомчий характер, оскільки мала на меті  ознайомлення із сучасною практикою проектування та експлуатації сонячної електростанції, яка буде  використана  під час впровадження нових елементів знань в навчальний процес підготовки фахівців зі спеціальності 141 “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”.

Викладачі кафедри також відвідали з профорієнтаційною метою  ЗОСШ №1 і №2 м. Мерефи, де зустрілися з учнями 11 класів. Випускники 2020 року були запрошені на День відкритих дверей в нашому університеті, який пройде  22 лютого 2020 року, та отримали інформацію про переваги навчання в нашому виші.

До речі, як з’ясувалося, студент магістратури ННІ ЕКТ Купатадзе Гіоргі, який навчається за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», є випускником школи №1 м. Мерефи і часто допомагає рідній школі в налаштуванні комп’ютерного обладнання.