Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Новий міжнародний проект кафедри ЮНЕСКО «The Globally Connected Village: A Ukrainian-Canadian History»

25 лютого 2021 року кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін спільно з Центром фольклорних студій Кюля Університету Альберти (Канада) в межах міжнародної співпраці було проведено публічну онлайн-лекцію на тему «Село з глобальними зв’язками: українсько-канадська історія». Лектор  Маттіас Кальтенбруннер,  доктор філософії з історії у Віденському Університеті (Австрія). Він досліджує історію Центральної та Східної Європи XIX та XX ст., зокрема історію міграційних процесів, неформальних ринків та долі військовополонених.

Під час лекції лектор робив особливий акцент на наративному стилі, надаючи перевагу біографіям селян; намагався реконструювати ті часи; аналізував еміграцію в контексті зв’язків та соціального простору. Після лекції від викладачів і студентів пролунало багато запитань. Жвава дискусія велася з приводу активного, насиченого, непростого життя емігрантів.

Реалізуючи міжнародний проект «Україна в глобальному вимірі» кафедрою ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін буде проведено цикл відкритих лекцій. Наступна лекція відбудеться в березні. Окрема подяка доценту кафедри Скубій Ірині Володимирівні, яка зараз знаходиться в Канаді, але постійно на зв’язку і саме вона запропонувала цей спільний проект та бере активну участь в його реалізації.

Анастасія Лапченко

асистентка кафедри ЮНЕСКО, кандидат історичних наук