Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Наукові здобутки співробітників ННІ ПХВ на служінні аграріїв України

2020 рік за кліматичними умовами був не сприятливим для аграрного сектору України. Зміни клімату, що відбуваються у Світі, не оминули й Україну. Кількість опадів суттєво зменшується, що впливає на врожайність культур. У зв’язку з цим, аграрії отримали насіння соняшника і вкрай низькою олійністю.

Провідний фаховий сайт України «ELEVATORIST. COM» та директор Білозаводського елеватора Шербань Сергій звернулись до ННІ Переробних і Харчових Виробництв ХНТУСГ за аналізом насіння соняшнику врожаю 2020 року, яке було зібрано у Харківській області.

Фахівцями кафедри «Технологій переробних і харчових виробництв» д.т.н., професором Шаніною О. М., к.т.н., доцентом Гавриш Т.В і к.т.н., доцентом Фоміною І.М. було зроблено детальний аналіз довільної вибірки насіння (засміченість, травмованість тощо). У лабораторії кафедри визначено кислотність олії і, відповідно,  олійність насіння.

Професор Шаніна О.М. на основі детального лабораторного аналізу, який було зроблено кафедрою, надала рекомендації виробничникам що до довготривалого зберігання насіння соняшнику. У форматі «Круглого столу» було обговорено, як не втратити і без того низьку олійність соняшнику, а можливо і досягти деякого покращення якісних показників.

За підсумками тригодинного «Круглого столу» буде видано статтю і випущено відео ролик з чітким алгоритмом дій елеваторникам при отримці, завантаженні і довготривалому зберіганні насіння соняшнику врожаю 2020.

Директор ННІ ПХВ Бредихін Вадим Вікторович