Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

МИ ВСЕ ПАМ’ЯТАЄМО

 Давно відомо: часи змінюються і ми змінюємося разом з ними. Сьогодні, на певній історичній дистанції, ми яскравіше бачимо світло крізь тіні. Немає сумніву, що в кінцевому рахунку переможе взаєморозуміння, тіні залишаться в минулому і світло загального примирення осяє наші душі.

9 Травня ми згадуємо тих, хто  відстояв наше право на життя і мирне небо над головою. Людям, що звикли до мирної праці, довелося воювати з армією, до складу якої ввійшли військові формування більшості європейських держав. І головне – за цією армією стояли технології і виробничі потужності найбільших монополій, котрі використовували нацистську військову машину як знаряддя підкорення людства.

Ми пам’ятаємо внесок студентів, випускників та викладачів ХІМЕСГ у захист Батьківщини і перемогу над нацизмом. Багато з них пройшли через всі тяготи фронтових доріг, інші кували зброю перемоги на підприємствах і в прифронтових ремонтних майстернях. Ті, хто повернувся, продовжували зміцнювати економічну і військову міць країни. Довгі роки ветерани-фронтовики працювали в стінах нашого університету, навчаючи і виховуючи студентську молодь.

День Перемоги назавжди залишиться символом гордості народу України, незабутнім прикладом реального, а не показного патріотизму.

Подвиг наших дідів і прадідів не повинен ставати предметом гордості лише раз на рік. Наш обов’язок як громадян і як викладачів – зберегти і передати у спадок пам’ять про цей святий день новому поколінню українців.

Дорогі колеги! Бажаю вам і вашим близьким міцного здоров’я, благополуччя, нових перемог і звершень, а головне – мирного неба!

Зі святом, з Днем Великої Перемоги!

О.В. Нанка

ректор ХНТУСГ.