Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Леслі з Кот-д’Івуару

Знайомтеся: Езін Леслі Шармел  – студентка нашого університету, навчається на 1-му курсі ННІ механотроніки та систем менеджменту за спеціальністю «Агрономія». Викладачі відзначають її як наполегливу й дисципліновану студентку, хоча через мовний бар’єр навчання їй дається не легко. У далекій африканській країні Кот-д’Івуар, звідки до Харкова приїхала (а точніше – прилетіла) на навчання Леслі, більшість населення розмовляє французькою мовою, а в Україні їй, окрім предметів по спеціальності,  доводиться опановувати відразу дві мови – англійську і українську.  Тому Леслі дуже старається.

Наразі дівчина навчається дистанційно, але на наше прохання погодилась зустрітися, щоб відповісти на кілька запитань. Насамперед, ми поцікавилися як Леслі потрапила в Україну і чому обрала для навчання саме Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка. Виявляється, все дуже просто: такий вибір був зроблений під впливом батька Леслі, який займається в Кот-д’Івуар серйозним агробізнесом: вирощує какао-боби та сою. Для розширення сімейного бізнесу  потрібен досвідчений агроном. А оскільки в Кот-д’Івуарі є складнощі з підготовкою таких фахівців, їх переважно готують за кордоном, зокрема і в Україні. До речі, один з партнерів батька Леслі колись закінчив ХНТУСГ, саме він і порекомендував йому наш університет. Леслі погодилася.

Чи шкодує Леслі про  свій вибір? Зовсім – ні. Дівчина говорить, що їй цікаво навчатися в нашому університеті й пізнавати нове місто та нову країну, тим паче, що вона така не схожа на її батьківщину. Родина Леслі мешкає на півдні Кот-д’Івуару, в колишній столиці  цієї країни місті Абіджан. І тут ніколи не буває зими. Леслі  розповіла, що навіть в найхолодніший місяць року, яким є серпень, температура повітря тут не опускається нижче 23 градусів за Цельсієм, а максимальна температура припадає якраз на зимові місяці.

Леслі каже, що Харків чимось схожий на її рідне місто, хоча й не має виходу до  великих водойм як, наприклад,  Гвінейська затока. Але тут також є вражаючі собори, сучасні стадіони і навіть зоопарк, який щоправда, закритий для відвідувачів через реконструкцію. Але як тільки його відкриють, Леслі з друзями обов’язкова тут побувають, щоб ближче познайомитися з фауною  України.

До речі, за інформацією деканату, Езін Леслі Шармел   не єдина представниця Кот-д’Івуару  в нашому університеті. Крім неї в нас навчаються ще 8 її співвітчизників поряд зі студентами  з інших африканських країн, з якими ми  познайомимося згодом.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.

Леслі з Кот-д'Івуару