Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА С.-Г. ТЕХНІКУ ВИРОБНИКАМ

 Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва». Відповідно до постанови, держава надасть можливість с/г виробникам здешевити придбання сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва на 25% та сприятиме оновленню машинно-тракторного парку.

Перелік вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету був затверджений протоколом № 8 засідання комісії з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету від 01.08.2019 року.

Урядова Постанова №195 від 3 березня 2020 р. удосконалює та уточнює окремі норми та положення Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, зокрема в частині надання можливості сільгосптоваровиробникам отримати компенсацію вартості техніки та обладнання, придбаних у жовтні – листопаді 2019 року за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на 2020 рік на означені цілі.

Спрямування коштів відбуватиметься через уповноважений банк, що підпише з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва (раніше це був Приватбанк, Укрексімбанк та деякі інші банки). Компенсація надаватиметься сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі у розмірі 25 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування ПДВ).

За інформацією Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, у 2019 році на програму «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» було передбачено 681,8 млн грн. За період з грудня 2018 року до вересня 2019 року виробникам фактично було спрямовано 640,8 млн грн компенсації. Загалом, програмою скористалося 5400 сільськогосподарських товаровиробників, якими було придбано 10 309 одиниць техніки на суму 3,1 млрд грн.

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ