Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Кабмін спростив правила проїзду сільгосптехніки

26 лютого Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства й затвердив Проект постанови  «Про внесення змін до Правил дорожнього руху» щодо дозволів на рух габаритної сільськогосподарської техніки. Постановою скасовується необхідність отримання дозволу для руху техніки шириною до 2,6 метрів, а також дозвіл на проїзд техніки шириною від 2,6 метрів до 3,75 метрів, за умови дотримання спеціальних правил безпеки (машина супроводу, знак об’їзду, проблискові маячки тощо).

Раніше для руху будь-якої сільськогосподарської техніки дорогами загального користування потрібен був дозвіл органів Національної поліції, який видавався на підставі погодження Укравтодору. Цей дозвіл був платним і він видавався  на кожний окремий виїзд по кожній одиниці техніки. При цьому погодження органів займало чимало часу (від трьох днів до одного місяця), що під час проведення польових  робіт мало критичне значення. Відтепер такий дозвіл і погодження не потрібні.

«Прийняття постанови значно спростить умови провадження господарської діяльності в сфері виробництва сільськогосподарської продукції, а також зменшить корупційні чинники в сфері руху сільськогосподарської техніки», – коментує Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.