Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Спортивне життя

Календар ігор чемпіонату України 2020 року з регбі-15 серед команд Вищої ліги

Спортивне життя

Регбійний клуб “ТЕХ-А-С” ХНТУСХ

У вже далекому 2002 році в деканат факультету технічного сервісу прийшли два студента першого курсу Гаврюшенко Олексій Анатолійович і Чапідзе Тимур Михайлович з проханням допомогти і організувати регбійну команду в університеті. Їхні аргументи були добре обгрунтовані і здалися досить цікавими. Так як регбі – перспективний студентський вид спорту, широко культивований в англомовних країнах. Крім того, вони запропонували в якості тренера енергійного помічника депутата обласної ради, який мав досвід тренерської роботи майстра спорту СРСР Кордас Валерія Мечиславовича. Проаналізувавши «все за і проти» в квітні місяці було прийнято рішення про організацію секції регбі і формуванні команди. У травні 2002 року почалися перші тренування. До складу команди записалися студенти ФТС, учні старших курсів кількох технікумів, кілька студентів ХНУРЕ. Всього 18 чоловік. 15 жовтня 2002 року на спортивному святі факультету ТС відбулася перша офіційна гра в регбі-15 з командою УІПА, яка тоді вже була учасником чемпіонату України. На грі були присутні багато викладачів університету та ректор Тищенко Леонід Миколайович – один з активних учасників розвитку регбі в університеті і її незмінний почесний президент.

Перший млинець виявився «грудкою» гру тоді ми програли. Хоча і з’явилися наші перші гравці, що відзначилися: Новиченко В. (23ТА) здійснив перший занос, а Петров А. (21ТС) здійснив першу реалізацію. У першій грі брало участь 13 студентів ФТС, по одному студенту ФМТ і ФЕАСХ, а також троє учнів ПТУ і технікуму.

Спортивне життя

Перший склад команди «ТЕХ-А-С», 2002р.

Але необхідно повернуться на деякий час назад. Незадовго до першої гри молода студентська команда отримала свою назву «ТЕХ-А-С», тобто скорочено – «ТЕХНІЧНИЙ АГРОСЕРВІС». Ідея назви належить головному організатору і натхненнику програми розвитку регбі в університеті декану факультету Науменко Олександру Артемовичу, яка була із захопленням сприйнята гравцями.

Відповідальна робота першого тренера Валерія Кордас і наполегливі тренування студентів нашого університету вже в 2003 році дозволили заявити команду для участі в першій лізі чемпіонату України з регбі-15.

Одночасно під егідою нашого університету стали проводитися гри на кубок ректора ХДТУСХ з регбі-15 серед студентських команд. Всього було проведено чотири розіграшу кубка. У 2003 році навесні кубок виграла команда «ХТЗ-Олімп» складена зі студентів м.Харкова та молодих гравців ДЮСШ, осінь цього року свій перший кубок виграв «ТЕХ-А-С». У 2004 і 2005 роках кубок вигравала команда ОДАБА г. Одесса. Слід зазначити, що кубок ректора ХДТУСХ з осені 2003 року з всередині українських змагань перейшов в розряд міжнародних, так як в інших розіграшах брала участь команда студентів РГАСМ г Ростов на Дону (Росія).

Спортивне життя

Кубок ректора ХДТУСГ

Одночасно з розвитком регбі -15 в команді розвивалися споріднені види регбі-7 і регбіліг-9.

Команда «ТЕХ-А-С» в різні роки тричі виїжджала в Росію для участі в міжнародних студентських змаганнях з регбіліг в місто Ростов на Дону, де гідно представляла Україну і двічі займала другі місця пропускаючи в перед тільки іменитих і досвідчених претендентів.

Спортивне життя

Команда «ТЕХ-А-С» срібний призер міжнародних студентських змагань з регбіліг, вересень 2007р.

У той же час команда «ТЕХ-А-С» в чемпіонаті першої ліги України в сезоні 2003 року посiла 9 місце з десяти учасників.

Але вже в наступному 2004 році команда показала гідний результат, посівши третє місце в першій лізі і отримавши право грати в наступному сезоні у вищій лізі чемпіонату України.

Спортивне життя

Бронзові призери чемпіонату України першої ліги, 2004 рік

24 вересня 2004 року було організовано регбійний клуб «ТЕХ-А-С» ХДТУСХ, який існує і донині. Засновниками клубу стали: тоді ще перший проректор професор Тищенко Л.М., професора Науменко А.А., Сідашенко А.І., доценти Сорокін С.П., Польотів В. А.. Банківський В.А., Мартиненка А. Д., Тихонов А.В., майстер спорту СРСР Кордас В.М., студенти Чумаслов Олексій і Чапідзе Тимур. Почесним президентом було обрано ректора ХНТУСГ академіка Тищенко Л.М.

Спортивне життя

Офіційний прапор РК «ТЕХ-А-С» ХНТУСГ

Дебют у вищій лізі відбувся в 2005 році, де з перемінним успіхом до 2009 року грала команда. Слід зазначити, що в 2005 році гравець команди Келеберда Сергій увійшов до 20 кращих гравців України.

У 2007 році Масюков Павло і Аблаєв Сельвер в складі збірної України з регбі -15 (U-21) в місті Клайпеда (Литва) завоювали звання чемпіонів Європи.

Спортивне життя

Аблаєв Сельвер

Спортивне життя

Масюков Павло

Студенти ХНТУСГ майстри спорту України, чемпіони Європи 2007 року

Починаючи з 2003 року, команда «ТЕХ-А-С» ХНТУСГ бере участь у всіх обласних спартакіадах серед вузів з регбі -7 і двічі брала участь в Універсіадах України. На цих змаганнях вона постійно займає призові місця.

Найкращі свої результати команда почала показувати з 2007 року, коли її очолив новий тренер майстер спорту України Дмитро Федишин, який пропрацював з нею до 2009 року.

У 2008 прийшов перший успіх в цьому році «ТЕХ-А-С» став чемпіоном України серед молоді з регбі -7 в складі: Головка Дмитро, Новокрещенова Олексія, Масюкова Павла, Масюкова Дениса, Волонца Євгенія, Єрмуракія Ігоря, Каяяна Артура, Мазепи Андрія.

Спортивне життя

Чемпіони України серед молоді 2008р. після фінальної гри з командою УІПА

В цьому ж році команда «ТЕХ-А-С» зайняла друге місце в чемпіонаті України першої ліги з регбі-7. Цей успіх вона повторила в 2009 році і починаючи з 2010 року бере участь в чемпіонаті України вищої ліги з регбі-7. У 2010році зайняла 9 місце (12 учасників), в 2011 році – 6 місце (12 учасників).

В 2009 році команду очолив новий тренер майстер спорту України Микола Кірсанов. В цьому році команда зайняла перше місце в чемпіонаті вищої ліги з регбі -15, дійшла до півфіналу кубка України з регбі-15. За що 25 гравців команди були удостоєні звання кандидата в майстри спорту України: Мазепа Андрій, Пальгов Василь, Солоніцький Олександр, Каліберда Сергій, Костенко Володимир, Киричук Андрій, Головко Дмитро, Семка Дмитро, Земcкій Павло, Ткаченко Олександр, Валетенко Віталій, Трифонов Володимир, Мумуні Умада, Пащенко Денис, Іванченко Микола, Підгайко Ігор, Черняченко Сергій, Толстой Вадим, Зяблов Олександр, Солошка Денис, Нечвола Антон, Орлов Рустам, Чумаслов Олексій, Огільба Владислав, Матвейчук Артем.

Спортивне життя

Техасці в атаці

У 2010 році команда підтвердила свої амбіції і посіла третє місце в чемпіонаті вищої ліги з регбі-15.

Спортивне життя

Бронзові призери чемпіонату України 2010р у вищій лізі

21 листопада 2010 року в м Києві на стадіоні «Спартак» регбісти ХНТУСГ імені Петра Василенка вперше виграли золоті медалі чемпіонату України регбі -7 серед студентів в складі: Головко Дмитро, Нечволи Антона, Мазепи Андрія, Костенко Володимира, Пальгова Василя, Земcкого Павла, Черняченко Сергія, Семки Дмитра, Аблаєва Сельвер, Майорова Олексія, Киричука Андрія, Солошка Дениса.

Високі спортивні результати показані командою і в 2011 році. На універсіаді серед студентів вищих навчальних закладів 3-4 ступені акредитації Харківської області з регбі -7 перша група (1 місце серед 8 учасників), на Універсіаді України в складі збірної команди Харківської області з регбі -7 (3 місце серед 8 учасників), на чемпіонаті вищої ліги України з регбі -7 (6 місце серед 12 учасників), на чемпіонаті вищого дивізіону України з регбі -15 (6 місце серед 13 учасників) і на молодіжному чемпіонаті України з регбі -7 (1 місце серед 8 учасників). Чемпіонами України стали: Головко Дмитро, Нечвола Антон, Семка Дмитро, Шевчук Віталій, Костенко Володимир, Пальгов Василик, Трифонов Володимир, Черняченко Сергій, Солошка Денис, Хітарішвілі Георгій, Орлов Рустам, Киричук Андрій.

У 2013 році команда ТЕХ-А-С зайняла третє місце в чемпіонаті вищої ліги України з регбі-7. В даний час команда приймає участь в чемпіонатах України вищої ліги з регбі-7 і регбіу15 по керівництвом неодноразового чемпіона України, капітана національної збірної України, майстри спорту України тренера Кірсанова Миколи Володимировича.

У різні роки капітанами команди обиралися студенти нашого університету: Петров А., Земський П., Волонець Е., Майоров А., Каліберда С., Мазепа А., Зяблов А. Очолює регбійний клуб «ТЕХ-А-С» беззмінний президент директор УІІ ТС професор Науменко А.А. Тренування команди проходять шість разів на тиждень на спортивному майданчику біля гуртожитку на проспекті 50-річчя ВЛКСМ. Взагалі турбот і проблем у членів РК «ТЕХ-А-С» багато. Але вони поступово вирішуються.

Чи не в стороні від проблем клубу кафедра фізичної культури і спорту на чолі з завідувачем Гринь Л.В. і викладачем Любушеной О.В. Голова профкому університету Артемов Н.П. спільно з головою профбюро факультету Мартиненко А.Д. щорічно розглядають питання про надання допомоги в придбанні спортивної форми, медикаментів і організації тренувальних зборів.

Форма команди РК ТЕХ-А-С ХНТУСГ: регбийки зеленого світла, труси і гетри темно-синього кольору.

Команда проводить регулярні ігри чемпіонату на стадіоні по проспекту 50-річчя ВЛКСМ (зараз проспект Ювілейний), 48/1.

В даний час в команді тренується більше 50 спортсменів.

Гравці команди з повагою і вдячністю ставляться до своїх викладачів, розуміючи, що без їх допомоги і турботи не можливі високі результати в спорті. Своїми спортивними досягненнями студентська команда «ТЕХ-А-С» зміцнює високий авторитет нашого університету, серед громадян України, СНД і Європи, доповнюючи його значні наукові та навчальні успіхи високими спортивними результатами.

Спортивне життя Спортивне життя Спортивне життя Спортивне життя

Всеукраїньська універсіада з регбі-7  2019р

Турнір проходив 22 та 23 травня на одеському стадіоні «Спартак». Дев’ять команд із дев’яти регіонів України протягом двох днів визначали найсильнішу студентську команду нашої країни.

На першому етапі збірні дев’яти областей були розділені на три групи, переможці яких, а також одна найкраща друга команда, продовжили боротьбу за трофей. Інші – розіграли місця з 5-го по 9-е.

Спортивне життя

Результати турніру:

Одеса, стадіон «Спартак» 22 травня

Груповий етап

Одеська область – Черкаська область – 71: 0

Одеська область – Київ – 68: 0

Київ – Черкаська область – 19: 5

Хмельницька область – Івано-Франківська область – 59: 0

Хмельницька область – Тернопільська область – 49: 0

Тернопільська область – Івано-Франківська область – 29: 0

Харківська область – Сумська область – 54: 0

Харківська область – Львівська область – 17:12

Львівська область – Сумська область – 38: 7

Ігри за 5-9-е місця 22 травня

Тернопільська область – Сумська область – 34: 0

Черкаська область – Івано-Франківська область – 10:15

23 травня

Київ – Івано-Франківська – 39: 5

Сумська область – Черкаська область – 7: 5

Тернопільська область – Івано-Франківська область – 22: 5

Київ – Черкаська область – 26:12

Київ – Тернопільська область – 20:19

Івано-Франківська область – Сумська область – 14: 7

Черкаська область – Тернопільська область – 7:29

Київ – Сумська область – 28:14

Спортивне життя

Ігри за 1-4-е місця 22 травня

Хмельницька область – Харківська область – 19: 5

Одеська область – Львівська область – 48: 5

23 травня

Львівська область – Хмельницька область – 0:36

Одеська область – Харківська область – 41: 0

Харківська область – Львівська область – 24: 5

Одеська область – Хмельницька область – 38:12

Підсумкове турнірне становище:

  1. Одеська область
  2. Хмельницька область
  3. Харківська область
  4. Львівська область
  5. Київ
  6. Тернопільська область
  7. Івано-Франківська область
  8. Сумська область
  9. Черкаська область

Спортивне життя Спортивне життя Спортивне життя

У складі збірної грали п’ять студентів Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка:

Гранкін Артем Олександрович ТС

Вельма Сергій Олександрович ТС

Самойлов Никита Сергеевич ТС

Христенко Микита Сергійович ТС

Бочаров Матвій Володимирович ТТ

Окрім студентів нашого ЗВО в збірній грали п’ять студентів Харківській академії фізичної культури. Додамо, що за підсумками Всеукраїнської Універсіади буде сформована студентська збірна України, яка візьме участь у Всесвітній Універсіаді в Неаполі (Італія) в серпні нинішнього року.

Спортивне життя Спортивне життя Спортивне життя