Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Відкриття навчально-наукового центру «John Deere Training Center»

Сьогодні, 2 жовтня 2018 року, на базі Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка відкрито навчально-науковий центр «John Deere Training Center». Відкриття стало можливим завдяки співпраці Навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту з офіційним дилером John Deere в Україні – компанією ТОВ «Agristar».

«John Deere Training Center» створений для підвищення ефективності підготовки студентів для агробізнесу Східного регіону України. Основним завданням навчально-наукового центру є координація з підготовки користувачів сучасної закордонної техніки, сервіс-менеджерів та менеджерів з продажу. Для забезпечення такої підготовки університет співпрацює з керівниками відомих вітчизняних та закордонних компаній, концернів та холдингів, які залученні до підготовки та реалізації навчальних програм, переорієнтації навчальних планів на збільшення частки практичної компоненти, масштабного впровадження програм стажування на виробництві з подальшим працевлаштуванням студентів.

Відкрив захід Голова обласної ради Сергій Іванович Чернов, який привітав університет із створенням нового навчального центру, запровадженням інноваційних систем сучасної освіти, що поєднанні з практичною підготовкою безпосередньо на підприємствах – лідерах аграрного бізнесу. Він зокрема підкреслив важливість такого роду співпраці, яка є одним з основних пунктів підвищення економічного зростання Харківщини і всієї України.

Директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Карпова Лариса Георгіївна зазначила, що навчально-науковий центр «John Deere Training Center» створюється вперше в університеті аграрного профілю України, адже до цього такі центри були відкриті тільки в декількох країнах Європи (Німеччина, Франція, ін) та США. Такі центри формують зовсім новий рівень у підготовці студентів. Директор Департаменту наголосила, що з кожним роком все більше компаній і підприємств долучаються до розвитку аграрно-технічної освіти і дають можливість майбутнім фахівцям отримати високі практичні навички на сучасному обладнанні та за допомогою передових технологій.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської обласної державної адміністрації Нездюр Олександр Володимирович приділив увагу важливості розвитку освіти і виробництва, якому сприяє відкриття сучасних лабораторій і тренінг-центрів на базі закладів освіти. Також виголосив велику шану викладачам та підприємцям за надану студентам можливість стати висококваліфікованими фахівцями та примножувати звершення нашої великої країни.

Ректор ХНТУСГ, академік Української національної академії наук екологічних технологій Нанка Олександр Володимирович розповів про вектори розвитку університету, одним з яких є удосконалення матеріально-технічної бази та якості підготовки студентів, чому сприяє співпраця зі світовим лідером аграрного машинобудування John Deere. Підкреслив, що ця співпраця вже дає свої плоди у вигляді ефективного працевлаштування випускників університету та залучення сучасної техніки й технологій в навчальний процес.

Директор компанії ТОВ «АГРІСТАР» – офіційного дилера John Deere в Україні, Олег Олексійович Слободяник підкреслив важливість взаємодії між бізнесом та освітою для ефективного розвитку та підкреслив, що на сьогоднішній день 10% працівників компанії це випускники університету. Начальник відділу управління персоналом Анна Миколаївна Мацюк запропонувала студентам програми стажувань у компанії та побажала успіхів в опановуванні знань.

Голова фермерського господарства «Альфа» Золочівського району, Заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради Бєлінський Віктор Іванович відзначив високу надійність техніки John Deere, яка широко використовується у його господарстві та підкреслив важливість проходження практик студентами університету в господарствах, можливості, які відкриваються для їх професійного зростання після набуття такого досвіду.

Директор навчально-наукового інституту механотроніки і систем менеджменту професор Власовець Віталій Михайлович зазначив, що відкриття навчально-наукового центру – це принципово нова сторінка у практично 90-річній історії інституту. Компанія John Deere це лідер ринку сільськогосподарської техніки, кожна друга одиниця техніки в світі виготовлена на її підприємствах. Тому студенти у новому центрі матимуть змогу не тільки знайомитись з кращими світовими практиками, найбільш інноваційними рішеннями, проходити тренінги та навчатись у провідних фахівців України, але й створювати свою історію успіху працевлаштовуючись у компанію з передовими західними стандартами управління.

Зустрічав партнерів та гостей в навчально-науковому центрі завідувач кафедри тракторів і автомобілів, професор Лебедєв Анатолій Тихонович, який є ініціатором створення цього напрямку в університеті. Анатолій Тихонович зокрема розповів про історію створення кафедри, наукові досягнення та плани на майбутнє.

Після перерізання червоної стрічки в ході заходу було підписано угоду про співпрацю між університетом та компанією ТОВ «АГРІСТАР». Представники двох сторін зазначили, що навчально-науковий центр «John Deere Training Center» дозволить виступити освіті, науці та виробництву єдиним фронтом на шляху розвитку аграрної галузі Харківщини.

У церемонії відкриття лабораторії взяв участь Перший проректор ХНТУСГ, професор Лисиченко Микола Леонідович. Він привітав усіх присутніх з визначною подією та побажав керівництву інституту і студентам наснаги для подальшої плідної праці!

Представник фірми John Deere Олександр Ющук – територіальний менеджер по сервісу зазначив перспективи розвитку аграрного виробництва при використанні сучасної техніки та агротехнологій. Він зокрема відзначив високий рівень інноваційних розробок українських фахівців, які в деяких випадках перевищують закордонні аналоги.

Після відкриття навчально-наукового центру відбулась дискусія з питань інтеграції наукових розробок, агробізнесу та освіти, модератором якої виступив проректор з наукової роботи, професор Мельник Віктор Іванович. В результаті обговорення були сформульовані нові завдання для подальшої співпраці.

Висловлюємо подяку керівництву ТОВ «АГРІСТАР» та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.