Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Науково-навчальні семінари “Розширення горизонтів”

Із науково-технічною презентацією нових тракторів ХТЗ до університету завітали співробітники ПАТ «Харківський тракторний завод» та ТОВ «Торговий дiм ВАТ «Харківський тракторний завод»». Студенти ХНТУСГ з цікавістю оглянули зразки техніки і авто-тракторних вузлів, про що потім розпитували представників ПАТ “ХТЗ”.

Фахівці тракторного заводу презентували стратегію розвитку підприємства, продемонстрували новинку – колісний трактор ХТЗ-248К.20 з двигуном від FPT-Iveco, а також розповіли про інноваційну діяльність.

Дуже важливо, що провідне машинобудівне підприємство регіону ХТЗ проводить зустрічі з викладачами та студентами нашого університету. У наших планах впровадження дуального навчання, а також відкриття навчально-наукового центру спільно з ХТЗ для того, щоб випускники отримали необхідні компетенції і базу практики, а для тракторному заводу це дозволить залучити молоді кадри“, ‑ зазначив ректор Нанка О.В.

У свою чергу, представники ХТЗ запросили адміністрацію університету, а також студентів відвідати підприємство і ознайомитися з виробництвом.
Головний конструктор ПАТ «ХТЗ» Каптенков Д.О. зазначив, що без співпраці науки та виробництва, відповідної наукової думки не можна отримати значних результатів у тракторобудуванні. В представленому на презентації тракторі ХТЗ-248К.20 вкладено значний доробок співробітників університету.

З доповідями виступили: проректор з наукової роботи ХНТУСГ ім. П. Василенка проф. Мельник В.І.; провідний інженер ПАТ «ХТЗ» Шаповалов Ю.К.; завідувач кафедри мехатроніки та деталей машин ХНТУСГ ім. П. Василенка доц. Антощенков Р.В.; інженер з агротехнологій ТОВ «Торговий дiм ВАТ «Харківський тракторний завод»» Булава С.І.

В рамках цього заходу представлено студентське конструкторське бюро «Робототехнічних та мехатронних систем» яке працює на кафедрі мехатроніки та деталей машин. Студентами виготовлено макетний зразок роботу «Агробот» на якому досліджується автоматизація та роботизація процесів виробництва продукції рослинництва.