Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві

Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві

 

Тенденції розвитку ринку праці у лісовому господарстві визначаються його поточним станом та поставленими перед ним завданнями.

Ціллями освітньої програми з лісового господарства є підготовка фахівців здатних здійснювати лісівниче забезпечення аграрного виробництва шляхом створення та експлуатації лісових насаджень як складової частини агроландшафтів.

Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві

Для випускників даної ОП основними роботодавцями є лісові господарства та аграрні підприємства, які здійснюють агролісомеліорацію. Що стосується лісових господарств, то вони діють в умовах, коли до стабільно високого попиту на сировину для деревообробної галузі додається потреба в деревині для енергетичних потреб. Отже, лісові господарства все більше використовуватимуть технології промислового лісовирощування. З боку аграрних підприємств зростатиме попит на послуги з агролісомеліорації, що можуть надаватися лісовими господарствами. У той же час, найбільш потужні аграрні підприємства здійснюють агролісомеліорацію (зокрема – вестимуть агролісівництво) власними силами.

Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві

За прогнозом Європейської федерації агролісівництва (EURAF), до 2025 року 50% фермерських господарств Європи вестимуть агролісівництво. Отже, перспективи професійної діяльності фахівців лісового господарства в сільськогосподарських областях Слобожанщини у значній мірі пов’язані з агролісомеліорацією. У той же час, обсяги заготовлюваної ділової деревини в Харківській області становлять близько 30% від найвищих значень серед областей Україні, що свідчить і про перспективу застосування промислових методів лісовирощування.

Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві

Спеціалістів з лісового господарства потребують як державні лісогосподарські підприємства, які відповідальні за весь комплекс лісогосподарських робіт – від садіння лісу до проведення рубок головного користування, це лісгоспи та обласні управління лісового господарства, так і науково-проектні організації. Харківська область є однією з провідних щодо кількості профільних установ, які займаються проектуванням та управлінням лісовими ресурсами, в тому числі лісозахисними насадженнями.

Провідні установи з лісового господарства Харківської області:

  1. Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, одна з провідних наукових установ України з питань лісівництва та агролісомеліорації.
  2. Харківське обласне управління лісового та мисливського господарства, пріоритетними напрямками діяльності якого є охорона і захист лісу, лісокультурна та лісогосподарська діяльність, мисливське господарство та розвиток лісової інфраструктури.
  3. В Харківській області знаходиться одна з п’яти лісовпорядних експедицій ВО «Укрдержліспроект»
  4. Харківський державний проектно-вишукувальний інститут агромеліорації і лісового господарства (ДП “Харківдіпроагроліс”)
  5. ДСЛП “Харківлісозахист” спеціалізується на лісопатологічних дослідженнях та захисті лісу як важливих складових вдалого ведення лісового господарства.

Наступне десятиріччя має стати вирішальним у протидії глобальному потеплінню та йог наслідкам. Отже, настав час дій і в лісовому господарстві. Це й визначає перспективи зростання попиту на фахівців лісового господарства на ринку праці.

Аналіз тенденцій розвитку ринку праці у лісовому господарстві