ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ СПЕЦІАЛІСТІВ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТА РЕМОНТУ ПІДСТАНЦІЙ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ І ВИРОБНИЧО-ТЕХНІЧНИХ СЛУЖБ ЕНЕРГОПІДПРИЄМСТВ В ННІ ЕКТ
З 11 березня по 22 березня 2019 року на кафедрі електропостачання та енергетичного менеджменту ННІ ЕКТ проходили підвищення кваліфікації дві групи працівників АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» та ПАТ «Полтаваобленерго» (спеціалісти з експлуатації та ремонту підстанцій електромереж та спеціалісти виробничо-технічних служб енергопідприємств).
Програма навчання на курсах підвищення кваліфікації передбачала ознайомлення слухачів з новітнім обладнанням енергетичної галузі, з особливостями застосування сучасних методик оцінювання технічного стану розподільних мереж, з результатами та подальшими тенденціями впровадження стандартів якості електропостачання тощо. Слухачі курсів мали можливість набути практичних навичок дослідження режимів електричних мереж в програмному продукті Модус, застосування інших комп’ютерних технологій для моделювання режимів в електричних колах тощо.
На заключному семінарі, який відбувся 22 березня 2019 року на кафедрі електропостачання та енергетичного менеджменту, фахівці енергетичних підприємств висвітлювали актуальні питання їхньої професійної діяльності: питання охорони праці, технологій робіт з експлуатації та ремонту підстанцій електромереж, ділилися практичним досвідом та дискутували з суперечних питань.
Цікаві доповіді зробили Федорченко О. В. (провідний інженер служби розподільних мереж ПАТ «Полтаваобленерго»), Шумаков О. В. (начальник групи електропідстанцій Східна АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі»), Клещенко В. І. (начальник СПС НПЕС АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі»), Павлюченко Л. В. і Тарасюк О. Є. (інженери ВТГ Міргородської філії ПАТ «Полтаваобленерго»), Коваленко В. В. (провідний інженер Кріворіжських високовольтних електромереж) та ін.
Спеціалісти з експлуатації та ремонту підстанцій електромереж мали можливість поділитися зі студентами досвідом з експлуатації енергетичного обладнання підстанцій, силових трансформаторів, особливостями використання трансформаторних олив. Вони розповіли, що в останній час значну увагу в АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» приділяють екологічним проблемам. Зокрема, відповідно до вимог міжнародних стандартів проводиться додатково до звичних випробувань ще і аналіз трансформаторної оливи на вміст поліхлорбіфенілів, які є дуже небезпечними для навколишнього середовища.
Спеціалісти виробничо-технічних служб ПАТ «Полтаваобленерго» відвідали заняття студентів 51 Ем групи з дисципліни «Інженерна діяльність при обслуговуванні енергообладнання та засобів автоматизації», де студенти навчалися розрахункам якісної та кількісної оцінки технічного стану розподільних мереж. Фахівці ПАТ «Полтаваобленерго» розповіли, що вони займаються саме цими розрахунками, складаючи щорічну звітність форми 56-енерго. Вони використовують комп’ютерну програму в електронних таблицях Microsoft Excel – саме таку комп’ютерну програму розробляють і магістранти кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту. Спеціалісти виробничо-технічних служб пояснили деякі особливості цих розрахунків, що зумовлені необхідністю чіткого обліку наявного обладнання та кваліфікованим виконанням службових обов’язків експлуатуючим персоналом.
На заключному семінарі доцент кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Трунова І. М. висловила подяку слухачам курсів підвищення кваліфікації за небайдуже відношення до учбового процесу навчання студентів, відмітивши особливу зацікавленість молоді у такому спілкуванні, так як перейняття їхнього практичного досвіду є дуже корисним.
В свою чергу, слухачі курсів підвищення кваліфікації висловили подяку організаторам та викладачам за гарну організацію навчання, та висловили сподівання на продовження співробітництва.