Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
uk en

АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

    З 7 по 18 жовтня 2019 року в ННІ післядипломної освіти та на кафедрі електропостачання та енергетичного менеджменту ННІ ЕКТ проходили заняття з підвищення кваліфікації фахівців АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі».

На заняттях слухачі курсів підвищення кваліфікації мали можливість ознайомитися із сучасними вимірювальними приладами, з новітнім електрообладнанням провідних виробників електротехнічної продукції. Вони прослухали лекції «Високовольтні вимірювання в електричних мережах», «Неруйнівний контроль електрообладнання під час його роботи», «Smart Grid», «Стандарти якості послуг в електроенергетиці», «Релейний захист» тощо.

 АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

Заняття в лабораторії релейного захисту

 АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

Набуття навиків роботи з РЗА-тестером слухачів курсів підвищення кваліфікації під керівництвом ст. викладач Пазія В. Г.

      Також впродовж навчання розглядалися актуальні для енергетичної галузі України питання використання нетрадиційних джерел енергії. Особливу зацікавленість слухачів курсів підвищення кваліфікації викликали питання експлуатації та обслуговування сонячних електростанцій.

АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

 Ознайомлення з фотомодулями SHARP ND-RJ270

АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

Зав. кафедри ЕЕМ О. О. Мірошник; магістрант ННІ ЕКТ, керівник ТОВ «ТЕПЛОДОМ.НЕТ.ЮА» Денисенко Д. В.
та слухачі курсів підвищення кваліфікації  в навчальній лабораторії кафедри ЕЕМ

      Слухачі курсів підвищення кваліфікації у вільний від занять час відвідували чудові парки Харкова, побували на футбольному матчі на стадіоні «Металіст», а також відвідали XII Міжнародну агропромислову виставку та форум з розвитку фермерства АГРОПОРТ СХІД ХАРКІВ 2019.

АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

Доцент кафедри ЕЕМ Трунова І. М. та слухачі курсів підвищення кваліфікації
біля виставкових залів XII Міжнародної агропромислової виставки АГРОПОРТ СХІД ХАРКІВ 2019

 

       На виставці вони мали можливість відвідати тематичні семінари, оглянути цікаві стенди провідних виробників с. г. техніки та поспілкуватися біля стенду ННІ ЕКТ з доцентом кафедри ЕЕМ Дудніковим С. М. та з магістрантом ННІ ЕКТ, керівником ТОВ «ТЕПЛОДОМ.НЕТ.ЮА»  Денисенком Д. В.

 АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

  Зустріч біля стенду ННІ ЕКТ на XII Міжнародній агропромисловій виставці АГРОПОРТ СХІД ХАРКІВ 2019
слухачів курсів підвищення кваліфікації з магістрантом ННІ ЕКТ,
керівником ТОВ «ТЕПЛОДОМ.НЕТ.ЮА»  Денисенком Д. В. та доцентом кафедри ЕЕМ Дудніковим С. М.

 

    На заключному семінарі фахівці АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі» обмінювалися враженнями та обговорювали сучасні проблеми в енергетичній галузі України.

    Особливу зацікавленість присутніх на семінарі (викладачів, студентів та слухачів курсів підвищення кваліфікації) викликала дискусія щодо захисту обладнання житлових та адміністративних будівель від перенапруг (доповідач Чижмак Р. В. – представник АТ «Полтаваобленерго»).

 АТ «Полтаваобленерго» та ДТЕК «Дніпровські електромережі»

 На заключному семінарі курсів підвищення кваліфікації – дискусія щодо захисту обладнання житлових та адміністративних будівель від перенапруг 

(доповідач Чижмак Р. В. – представник АТ «Полтаваобленерго»)

 

   Присутніх на семінарі також зацікавив виступ Шабана М. В., інженера СІЗП НВЕС ДТЕК «Дніпровські електромережі» на тему впровадження стандартів якості електропостачання на цьому підприємстві. Зокрема, він відмітив, що в ДТЕК «Дніпровські електромережі» у 2019 році впроваджена система матеріального стимулювання працівників, враховуючи КРІ (ключові показники результатів діяльності), до яких віднесений показник SAIDI. Мірошник О. О. та Трунова І. М. розповіли про наукові статті викладачів кафедри на цю тему, що публікувалися протягом 2018-2019 р.р. у фахових виданнях, що мають індексацію SCOPUS (O. Miroshnyk, I. Trunova, O. Savchenko «The incentive scheme for maintaining or improving power supply quality»; Р. Komada, І. Trunova, О. Miroshnyk, О. Savchenko, Т. Shchur «System zachęt do utrzymania lub poprawy jakości Zasilania»). В цих публікаціях були запропоновані математичні моделі для стимулювання працівників на основі КРІ з врахуванням показника SAIDI, тож наукова робота кафедри ЕЕМ відповідає сучасним актуальним тенденціям.

      Підсумовуючи, слухачі курсів підвищення кваліфікації подякували за навчання, деякі з них були на підвищенні кваліфікації в ННІ ЕКТ декілька років тому і відмічали, що інститут розвивається, з’являються нові стенди, обладнання, оновлюється програма навчання. В свою чергу доцент кафедри ЕЕМ Трунова І. М. подякувала слухачам курсів підвищення кваліфікації за те, що вони ділилися зі студентами та викладачами практичним досвідом, що дуже важливо в процесі підготовки студентів до практичної діяльності.

      ННІ ЕКТ чекає на нові зустрічі з фахівцями енергетичної галузі в своїх аудиторіях.

Мороз О. М., Мірошник О. О., Трунова І. М.